Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi volt a "leg világraszólóbb"...

Zsenijani kérdése:

Mi volt a "leg világraszólóbb" esemény az android 7-es verzió első kiadásánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Operációs rendszer órára kaptam egy ilyen kérdést. neten utána néztem az android 7-es verziójára, de olyat hogy legvilágraszólóbb eseményt nem találtam.

Remélem tud valaki segíteni

Előre is köszönöm



2021. jan. 7. 07:55
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

Ez tipikusan az a feladat, aminek az lenne a célja, hogy az ember ne csak mechanikusan betanuljon dolgokat, hanem megtanuljon kicsit kompetensen tájékozódni. Ugyanis ha majd a mindennapi élet, vagy netán a munka miatt kell az internethez fordulnod, akkor sem fogja senki megmondani, hogy egzaktul mit és hogyan keress.

Viszont a feladat megfogalmazása bénácska. Mi az, hogy "leg világraszólóbb"? Túl azon, hogy ez idétlen megfogalmazás (vannak olyan melléknevek, amiket nincs értelme ragozni), ilyen egyszerűen nincs. Nincs egy objektív skála, hogy melyik esemény mennyire lényeges, és igazából nem is lehet ilyet létrehozni, hiszen személytől, földrajzi helytől, meg még tucatnyi dologtól függ, hogy egy ember számára mi mennyire "világraszóló".

És mi az, hogy a "kiadásánál"? Mire gondol? Aznap? Vagy a kiadás napjának egyénileg megválasztott környezetében? Vagy abban az évben? Helyileg bárhol, vagy a Google vállalatnál? (Hiszen így emgfogalmazva, hogy "kiadásánál", ez lehet helyhatározó is.)

Sok a bénázás a kérdés feltevésében, de ettől függetlenül neki lehet állni. Nyilván nem úgy, hogy szó szerint beírod a keresőbe a kérdést, hiszen - legalábbis egyelőre - a kereső gondolkodni még nem fog helyetted. De ha rákeresel az Android 7-re, és mondjuk az első találatok között a Wikipedia oldalát betöltöd, akkor az oldal kb. harmadánál láthatod, hogy 2016. augusztus 22-én adták ki.

Ezek után rákeresel a 2016-os évre. Ha rutinos vagy a Wikipedia használatában, akkor elég ott magára az évre rákeresned (főleg ha az angol nyelvű változatra váltasz), és szépen le lesz írva, hogy az évben milyen események történtek. Ugyan huszonkettedikére semmit nem ír, viszont 21-én fejeződött be a riói olimpia, ami azért elég nagy nemzetközi esemény. Ha szigorúan vesszük a kérdést, akkor ez nem a kiadásakor történt, hiszen aznapra az olimpia már véget ért, de ha elfogadunk némi pongyolaságot, akkor ez lehet rá a válasz.

Mondjuk 24-én meg volt egy hatalmas földrengés Olaszországban, ami az olimpiával összemérhető súlyú esemény, csak épp nem pozitív, hanem jócskán negatív. Erre mondtam, hogy kinek mi a fontos? Egy brazilnak ez a hónap arról vált emlékezetessé, hogy az országban - sőt, ha Dél-Amerikát külön földrésznek vesszük, akkor az egész kontinensen - ekkor volt először olimpia. Egy olasznak ugyanez a hónap arról lesz "emlékezetes", hogy több százan meghaltak egy olyan természeti katasztrófa során, ami teljesen irreálisnak tűnt addig.

De a konkrét augusztus 22-i dátumra rákeresve egy hírarchívumot is találtam: [link]

Ha szó szerint világraszóló hírt keresünk, akkor az aznapiak közül minden bizonnyal egy, a légkörében oxigént tartalmazó exobolygó (GJ 1132b) felfedezése az.

2021. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!