Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van értelme 5G-vel foglalkozni?

Van értelme 5G-vel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Új okostelefon vásárlása előtt állok, amit kinéztem magamnak nem tudja az 5G-t, van bármi értelme ezzel foglalkozni, származhat belőle érezhető hátrányom?

2021. jan. 8. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Amíg nincs kiépítve az országos hálózat, eleve csak korlátozottan férhetsz hozzá. Ez 2021-ben még nem vehető prioritásnak, hogy legyen 5G képes a készüléked, az ország néhány településén érhető most el, ez alig pár százalék (főváros, balaton körül, meg néhány nagyobb város). Előbb-utóbb a gyártók úgyis át fognak állni, onnantól kezdve meg mindegyik készülékben ott lesz, és vagy ki tudod használni, vagy nem.
2021. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük félre, mennyire van kiépítve az infrastruktúra.


Mennyire van rá egyáltalán szükség egy telefonon?

Mikor érezted kevésnek a 4G-t?

Én 4G-vel is mértem már 105/35Mbps sávszélességet, de a fele stabilan megvan. Sokan még otthoni vezetékes szolgáltatással sem kapnak ennyit.

2021. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 5G technológia egyik nagy hátránya, hogy nagy a jelveszteség.

A magasabb Hz -en igaz, több adat vihető át, akár Gbps sebesség is elérhető lefele, felfele pedig 100 Mbps.

DE! ha nem egy állomás pont mellet vagy, ami optikai hálózatra van rákötve, nem fogod ezeket elérni, max 80~100 Mbps lefele és felfele pedig 20~40 Mbps jelszint függvényében.

Ez pedig akár 4G -vel is elérhető.

2021. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én jobban örülnék a VoLTE/VoWiFi képesség kihasználására, ami pl. telekomnál csak előfizetéses kártyákhoz használható.

Ennek oka, hogy pl. itt ahol én lakom 2G -s azaz hagyományos hívásra használt csatornán gyér a lefedettség, míg 4G maxon van, és 30/10 Mbps nettet tud.

2021. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek alapján nem fogom figyelembe venni...
2021. jan. 12. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!