Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routeren keresztül nincs...

Orton kérdése:

A routeren keresztül nincs internet a PC-n?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már eset nagyobb áramszünetek után h napokig nem volt net....de a minap elment a wi-fi. Ok ilyenkor általában csak kirántoma router-t a 220-ból, vissza és 1 percen belül minden oké.


Na amikor legutóbb ezt megtettem, nem segített és még a net is elszállt, még akkor is ha bedugtam a gépbe a net kábelt. A netet visszavarázsoltam egy jobbklik a tálcán lévő netes ikon->hibaelhárítás(hálózati beállítások alaphelyzetbe állítása+kikapcsolás,áramtalanítás+fél perc várás) után és már tudtam is csatlakozni direktben.


Deha a ROUTER-be(Cisco ha számít) rakom át a WAN kábelt, egyszerűen nem kap a gépem netet így a routert se tudom konfigurálni, hiába resetelném a beállításait is akár.


Az adapterbeállítások menü mutatja a hiba esetén:

1. PPOE(kabpcsolat bontva) 2. Ethernet/WAN/(nincs hálózat) 3. Ethernet 2/LAN(nincs hálózat) , szép nagy piros X-szel az utóbbi kettőnél.


Ha frissítgetek vagy letiltogatni és engedélyezgetni a fennti eszközöket akkor csatlakozásnál mindenképp ez jön fel "the modem or other connecting device has reported an error".


Legutóbb vmi brutál áramszünetnél volt hasonló de akkor volt 12 óra múlva tök magától helyre jött minden. Ami lássuk be elég bizonytalan megoldás azért.


Közben relaxként szavazhattok, hogy ki a jobb nő Mary-Kate vagy Ashley Olsen?



2021. jan. 13. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Mary-Kate
Ashley
2 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Update: közben megtaláltam azt a semmire kellő 20 centis lan kábelt, amit egyszer az alzán osztogattak 300ft-ért és ami mellé járt 40% kedvezmény. Na végre értelmet nyert a létezése, mert nem a lankábelem a szar. Valami a router-ben elszállt, de mitől és hogyan.

Amg cse**tek válaszolni, áramtalanítom szerencsétlent ameddig lehet hátha segít neki.

2021. jan. 13. 23:13
 2/8 anonim ***** válasza:

Én most válaszoltam


Tehát simán bedugod a gépbe az UTP kábelt akkor van, csak a ruter után nincs ?


betudod állítani vagy segítsünk?

https://www.youtube.com/watch?v=pIHkpwkI9bk

2021. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Talált.

Konfigurálni tudom hogy kell a routert(attól még hasznos videó), de hiába dugom össze a PC-vel, nem történik semmi mikor be akarnám tölteni a 192.168.1.1-t, "a webhely nem érhető el, túl hosszú ideig válaszol".

Olyan érzésem van mintha magában a router-ben akadna el a jel, legyen az csak simán az internet, amit csak tovább kéne löknie vagy maga a router saját jele, hogy a gépem felismerné.


Viszont magával a routerrel semmi nem történt a héten. Az hogy ki-be húzogattam a dolgokat és elszállt a beállítás, azt elfogadom. De csak úgy elszállt volna a router. Most nem volt áramszünet, nem rúgtam fel, nem esett le, semmi.

2021. jan. 14. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem állítottad el véglegesen a hálózati kártyádat?


És mit állitottál


asztalon uj parancsikon beleirof cmd enter és a fekete részre beirod


ipconfig/all itt megmutassa a kiosztásokat HA vannak


vagy ipconfig/renew hátha

2021. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem minden okénak tűnik

[link]

Nyilván most nincs bedugva a router, mert dolgoznom kell és kell a net...majd megnézem de az a tippem akkor is azt írja majd h medida disconnected.

2021. jan. 14. 16:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Update. Megnéztem a router-rel is, akkor ugyanezt írja ki a net-re mint a routerre. Egyszerűen a router nem dobja tovább a netet és a saját jelét sem.
2021. jan. 15. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
szakember
2021. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval neked sincs több tipped :'D
2021. jan. 16. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!