Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vennem kellene modemet? Lassú...

Vennem kellene modemet? Lassú internet letöltés.

Figyelt kérdés
Üdv! Abszolút nem konyítok ezekhez a dolgokhoz, szóval előre is elnézést szeretnék kérni ha hülyeséget írok. Szóval 300Mbit/s mobilinternetet rendeltem. Kaptam hozzá egy routert is, amit itthon a wan porton keresztül rácsatlakoztattam asztali számítógépre. Van internet, működik, de én úgy gondolom hogy a letöltési sebességet valami korlátozza. Speedtest azt mutatja hogy átlagban 8-10Mbps sebességű a letöltésem, a feltöltés pedig szolid 30. Én azt hittem a letöltésnek eleve nagyobb kellene lennie mint a feltöltési sebességnek. Ez lehet annak az oka hogy nincs modemem? Vagy valami más probléma lehet? Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

2021. jan. 16. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A mobilnet osztott erőforrás, függ az aktuális terheltségtől. A letöltés sávja nagyobb, de ha mindenki letölt, az hamarabb telítődik. Meg nézd meg, hogy milyen hálózaton vagy. Ha nem 5G, akkor hiába vársz 300 Mbitre.
2021. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. 4G-s Telekom, akkor ezek lemondhatok arról hogy ennél jobb legyen? 🤦‍♀️
2021. jan. 16. 18:17
 3/6 A kérdező kommentje:
ezek szerint*
2021. jan. 16. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Egy 5G router megoldhatja, már ha van lefedettség nálatok (jelenleg kisebb, mint a Digi 4G-je), meg az előfizetéseden engedélyezve van, bár ha 300 Mbit/s volt hirdetve, akkor valószínűleg igen.
2021. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most látom van lefedettségi térkép a telekomon, de nálunk nincs 5G. Sőt, az egész megyében nincs.
2021. jan. 16. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fő probléma az, drága barátom, hogy Magyarországon csak kevés helyen van optikai internet kábel levezetve a földben, így te akár milyen gyors netet veszel, azt szinte csak Budapesten élvezheted. Én egy megyeszékhelyen élek, és 500 mb/s internetre fizettünk elő az online oktatás alatt, azonban mivel nincs még a megyében sem optikai net kábel, jó volt, ha 10 mb/s volt az internetsebesség. (Azóta persze lemondtuk a csomagot!)

2021. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!