Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akkor is kihívhatom a szolgált...

Akkor is kihívhatom a szolgáltatót, ha véletlenül reset-eltem a router-t és nincs internet?

Figyelt kérdés

Szóval véletlenül túl sokáig nyomtam meg a reset gombot, és teljesen reseteltem, nincs internet, nem világít a WLAN lámpa se semmi. Rákerestem a neten, újra be kéne állítani a dolgokat hozzá, de ennyire nem értek a dolgokhoz.

Tudom, elcsesztem, de most mihez kezdjek? Ha felhívom a szolgáltatót, akkor kiküldenek valakit megcsinálni? Vagy ilyennel nem foglalkoznak?



2021. febr. 10. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Kikuldenek, 5-10 ezer Ft-ot keszits ki. :)
2021. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Foglalkoznak vele, de mivel a nem rendeltetésszerű használatból adódott a probléma, nem fogják ingyen megcsinálni.
2021. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy: a reset gomb pont erre való. Nincs olyan, hogy "félig resetelés". Ha csak újra akarod indítani, azt nem a reset gombbal kell.

Az sem véletlen, hogy úgy van elhelyezve a reset gomb, hogy véletlenül ne lehessen benyomni.

2021. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pedig ha csak 3 másodpercig nyomom meg, nincs hard-reset, ha tovább, akkor viszont van. Tovább nyomtam, mint 3s, ezért a probléma.
2021. febr. 10. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Röviden se nyomd meg. A reset gomb az RESETel, vagyis mindent gyárira állít. Mást nem tud. Nincs esetleg, szomszéd, rokon, haver?

De nem ördögtől való ez.

Kell a szolgáltatótól kapott felhasználónév, jelszó.

A router alján lévő ip cím, felhszanálónév és jelszó.

Belépve gyakorlatilag csak azt kell beállítani, szokott bennük lenni Quick Setup. Még a wifi jelszó amit érdemes belőni.

Az alján ott a típusa, lehet van fenn róla video is:

[link]

2021. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hívd a szolgáltatódat nyugodtan. Majd onnan megtudod, segítenek-e telón kereszetül, vagy pénzért.
2021. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan van hogy hosszan kell nyomni, de akkor sem nyomogatjuk sosem, mert felesleges. Máskor ha valami hálózati hubára gyanakodsz, csak ki-be kapcs, vagy táp ki-be.

Legjobb ha megtanulod, tényleg nem vészes.

A bőngészőn keresztül a már leírt módon be tudsz lépni, és csak azt 3 adatot kell begépelned.

2021. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a xDSL usernév és jelszót resetelted ki akkor a szolgáltató ezt pénzért megmondja neked. Ha szerelőt is hívsz akkor még+ kiszállási díjat is fizettetnek (utólag a számládhoz hozzáírják?); Szóval nem éri meg. Keresd elő a papírjaid és írd be magad.
2021. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 10. 14:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszakapcsolni sikerült a router-t, DE nincs net, "Wi-Fi can not connect to Internet" üzenetet kapom. a DHPC IP-jére 0.0.0.0.-t ír, pedig engedélyezve van. Valami nagyon félrement. :)
2021. febr. 10. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!