Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a facebook-omat,...

Feltörték a facebook-omat, utána feljelentettek, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Néhány napja fel lett törve a facebook-om. Nem tett semmit az "illető", nem láttam semmi változást, üzenetet se küldött,de a jelszavamat módosította. Legalábbis ekkor még azt hittem. Nagynehezen megváltoztattam a jelszavamat, azóta nem volt kéretlen behatoló. Ma meg hív a rendőrség, hogy zaklatás miatt feljelentettek. A zaklatás mondanom sem kell, akkor történt, amikor valaki inkognitóba volt a profilomban. Mit tudok ilyenkor tenni? Feketén-fehéren ott a nyoma,hogy ebben az időben, valaki használta az accountomat. El tudják kapni ezt az embert, vagy esélytelen? Gondolom engem csak nem büntetnek meg...
2021. febr. 10. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogják azt az embert elkapni, ha megteszed a feljelentést.


Btk.:

Információs rendszer vagy adat megsértése

423. § * (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Te pedig a kihallgatás során elmondod, amit itt leírtál, lehetőleg bizonyítékokkal együtt.

2021. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És valahogy meg tudom nézni,hogy milyen beszélgetéseim lettek törölve? Mert minden bizonnyal egyből törölte az illető az üzeneteket, amint elküldte őket...
2021. febr. 10. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelem !!!!! A RENDÖRSÉG NEM hív senkit csak küld egy írásos idézést ennyi
2021. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogi oldalát nem ismerem, arról nem tudok véleményt mondani. Az illetőt el tudják kapni, de nem valószínű, hogy el fogják. Ha meg tudta szerezni a jelszavadat, akkor valószínűleg ért ahhoz is, hogy megnehezítse a hatóságok dolgát annyira, hogy ne érje meg utánamenni.

Az elég könnyen bizonyítható viszont, hogy aki belépett a zaklatás pillanatában az nem te voltál.


Ami aggasztóbb az az, hogyan szerezte meg a jelszavadat. Az esetek nagy többségében két eset lehetséges:

1) phising: megadtad ugyanezt az email címet és jelszót valami kamu oldalon, pl egy ncore.hu regisztrációnál

2) keylogger van a gépeden

Tanulság: ahol lehet, ott kapcsold be a kétfaktoros autentikációt, és rakd újra a gépedet egy valamire való antivírussal. Előbbi megmentett volna.

2021. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3. Érdekes. Nagyjából vázolom a szitut. Egy kis stúdióba dolgozunk hárman. A studiónak van egy saját oldala, amin a kollégám száma van megadva. Őt hívták elvileg a rendőrök, mert az én számomat nem találták sehol, viszont facen pedig meg van adva munkahelyemként a stúdió. Azt mondták kollégámnak (én nem voltam ott,máskülönben átadta volna a telefont), hogy majd holnap kinyomozzák a számomat.


Ami nekem furcsa,így belegondolva: a rendőrség nem tud egy sima, névhez tartozó telefonszámot megszerezni? A másik pedig ez a telefonos érdeklődés egy munkatársamnál. Nekem kicsit érdekes az egész...nem lehet,hogy aki feltörte a facem, azt folytatta a szórakozást? Vagy ennek tényleg ez a módja?

2021. febr. 10. 23:51
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

"Figyelem !!!!! A RENDÖRSÉG NEM hív senkit csak küld egy írásos idézést ennyi"


Először valóban írásban küldik az idézést, de nálam volt már, hogy második kihallgatásra a nyomózó hívott fel telefonon, hogy mikor tudnék bemenni. Volt egy szeméremsértési ügyem még 2018-ban. Egy benzinkúton dolgoztam és ablaktisztítás közben volt akinek közben belógattam az ablakon... Az ösztönöknek sajnos nehéz parancsolni. A munkahelyet elvesztettem, de az eljárást végül megszüntették ellenem.

2021. febr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6 os Vicces csoka vagy :D valószínű kicsinyelte a kutas hölgy
2021. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
#7 Vacak meló volt kevés pénzért. Gondoltam legalább valami kellemessel is összeköthetem, de sajnos rábaxtam..
2021. febr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
:D
2021. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez így kicsit tényleg kacifántos.

Ha ellened történik feljelentés, akkor nem a haverral közösen üzemeltetett hobbi-oldalon keresztül, a haverod telefonszámán fognak keresni.

Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy valamilyen átverés áldozata vagy. A rendőrség hivatalos szerv. Szerinted nekik gondot okozna valakinek a telefonszámát megszerezni? Nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy egy kis pénzt akarnak tőled kicsalni. Valaki rendőrnek adja ki magát, a haverodon keresztül megkeres, és figyeld meg, pár napon belül közli, hogy adott bankszámlára utalj pár százezer forintot, és akkor megszüntetik a feljelentést.

Tudod, én mit csinálnék a helyedben?

Holnap - illetve már ma - elmennék a rendőrségre. Megérdeklődném, hogy tényleg ők kerestek-e a haveron keresztül, és amennyiben nem, úgy csalás miatt megtenném a feljelentést.

Ha pedig már ott vagyok, akkor a információs rendszer megsértése miatt is megtenném ismeretlen tettes ellena feljelentést.


#6: Te pedig egy gyökér vagy. A pocsék meló még nem jogosít fel arra, hogy másokat zaklass. Vagy szerinted például helyénvaló lenne, ha mondjuk téged tökönrúgnálak, csak azért, mert nekem a munkám nem tetszik?

2021. febr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!