Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs a PC-n internet?

Miért nincs a PC-n internet?

Figyelt kérdés

Délután óta nincs, csak ezen az egy PC-n, wifi jó.

Először azt irja, nincs a netkábel csatlakoztatva. Mondom biztos megmozdult vagy valami, megigazítom, azt irja, h van. Megnézem a routerre csatlakoztatott eszközók listáját, rajta van.

Elindítom hibaelhárítót, azt irja csatlakoztassam a kábelt. Valahogy csak sikerült, hibaelhárító megint, kábel jó - "úgy tűnik a számítógép beállitásai megfelelőek de az eszköz vagy erőforrás nem válaszol". Nem tudom mit jelent, router újraindít, hibaelhárító, újabb hiba - 1. Az elérési pont, az útválasztó vagy a kábelmodem és az az internet kózötti kapcsolat megszakadt.

2. Az ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval

3. Az alapértelmezett átjáró nem érhető el.

Mindnél a végén a nem lett kijavítva szerepel.

Router, gép újraindít, hibaelhárito ismét, majd a fent említettek közül a 2. hibát írja csak.

Emellett a sok újraindítások között egy olyan, h az internet működött, de csak max 2-3 kb/sec-kel, és alig töltótt be valamit is, max a googlet és a keresést. De az oldalra már nem biztos, h rá is csatlakozott.


Másik eszköz ami a kábellel van csatlakoztatva az egy laptop, ott semmi hiba. Router slotjain próbáltam a kábelt, nem ott a hiba.

Most, h egy másik netkábellel jó lenne-e, nem tudom, mert nincs itthon másik 10 méteres kábel, ami eddig elérne, de a gépet, monitort meg átpakolni legalább fél órás munka.


Eselteg valami, ami segíthetne?


2021. febr. 17. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"Eselteg valami, ami segíthetne?"


Például elkezdeni a félórás munkát...

2021. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig gyanús, hogy a kábel, vagy a hálókártya. Egy másik hálókártyát kipróbálhatsz esetleg.
2021. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kérdést kiírását követően nem sokkal, magától megjavult. Most viszont újra rossz. Kábel jó, hibaelháritó azt írja: Úgy tűnik a számítógép beállitásai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás nem válaszol.
2021. febr. 17. 22:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálózati kártyának igazából jó kellene, h legyen, mert az alaplapot, nincs fél éve hogy vettem.
2021. febr. 17. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáltad másik kábellel ?

Routert reset megvolt ?

2021. febr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!