Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTP kábel bekötést a szolgálta...

UTP kábel bekötést a szolgáltató vállalja? DIGI net

Figyelt kérdés

Van egy ház, amiben 4 lakás lett kialakítva, digi előfizetés van az 1. lakásban, oda van bekötve a router és azt a Wifit használja a 4 lakás.

Én, ha a 2. lakásba be akarom vezetni a kábelt, abban a DIGI tud segíteni? átfurni egy falat, utp kábelt bekötni és blankolni? Vagy keressek egy internetszerelőt, aki munka után behúzza a kábelt?

Kb 20 m kábelről lenne szó, de ezért nem akarok egy fúrót venni, plusz kábelt, plusz blankoló fogót és utp csatikat - tudom, egyedül a furással van probléma és most a kábel beszerzéssel, h 20m kábelt csatlakozó nélkül nem tudom, hogy hol árulnak.



2021. márc. 7. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Külön előfizetés kell minden lakásba. Oda is optikát fog bevinni és letesz egy ONT-ot.
2021. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak kialakítva lett lakásként, nem különálló, egy címmel rendelkező telken 1 címre egy előfizetés jár.
2021. márc. 7. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónak felelőssége a ONT-ig van.
2021. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor bekötötték az 1 lakásban, akkor ott 2 asztali pc volt külön szobába, azokba közvetlenül bekábelezték a lakást és átfurták a falat is. Ez kb 1 éve volt, azóta kb 2 pc megszűnt és raktár lett az első lakásból csak ott a router. Abból kellene a kábelt áthúzni.
2021. márc. 7. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát húzzál.
2021. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát inkább fizetnék mondjuk egy DIGI szerelőnek 5 ezret, minthogy vegyek azért egy fúrót, egy blankoló fogót és 20-25m utp kábelt plusz csatlakozót hozzá.
2021. márc. 7. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert ugye kölcsön nem tudsz kérni egy telibevert fúrót, és kész kábelek sem léteznek...
2021. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hálózatépítő szakembert hívj, az megoldja. De nem 5 ezerért.
2021. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok kölcsön kérni fúrót senkitől sem és még fúrni se fúrtam nagyon főleg nem 20 cm-es tégla falat.

Hálózatépítő szakembernek kb 25 ezres az óra díja, plusz kiszállás.

Komoly elég pitiáner feladatnak tűnik, de van itt az utcában egy "biztonság" technikás melós autó, lehet őt megpróbálom valahogy elérni. Nem ismerem a szomszédokat és a környéket se még.

2021. márc. 7. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly köttettem be a digit, a gyerek eleve fúróval jött, kérdezte, hol lesz majd a számítógép, hol legyen a router. Aztán kifúrt 3 falat is hozzá, behúzta végig a kábelt. Nincs már meg a számla, de szerintem csak a kábel lett kiszámlázva, pár száz forint.


Jó kérdés, hogy a központból ezért kiküldik-e őket, talán egyszerűbb ha leintesz egy szerelőt, és mondod neki, mi a baj, mikor tudna beugrani feketén megcsinálni.

2021. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!