Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mióta írjuk az "email" szót...

Mióta írjuk az "email" szót egyben én nem pedig "e-mail" kötőjellel?

Figyelt kérdés
Megfigyelem hogy amikor sulis voltam akkor mindig kötőjellel írtuk az emailt, ma már egyben használják, nem is sok helyen láttam kötőjellel.

2021. márc. 13. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert eggyel kevesebb karakter kel bele, ez meg általában így szokott lenni. Olyan mint az online világban oké - kk -k ahogy egyszerűsödött sorban, sporoltak vele előbb egy majd két karakterleütést.
2021. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén. Ma már ott tartunk, hogy azokat a nyomorult ékezeteket sem képesek sokan használni, vagy épp mindenre az a reakciójuk, hogy "ok". És akkor még nem is említettem azokat az írástudatlanokat, akik egy kérdést sem tudnak normálisan megfogalmazni, nézd csak meg, hogy mi zajlik akár itt, akár az ezotériában.
2021. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Az akadémiai helyesírási szabályzat 12. kiadása, azaz 2015 szeptembere 3-a óta.


[link]


6. pont


"Bizonyos idegen nyelvből átvett szavak esetében a magyaros vagy az idegen és magyaros írásmód is elfogadható: az e-mail lehet e-mail vagy ímél; a pacemaker pacemaker vagy pészméker, a spray pedig spray vagy spré vagy szpré. Ez tehát egyrészt szintén egyszerűsítette a helyesírást, másrészt „fejet hajtott” az írásgyakorlat előtt."


Szóval, írhatod akár ímél formában is, az is helyes.

2021. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De a legfontosabb kérdés: Hogy jön ide a #gőz? Gőzöd sincs?
2021. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"De a legfontosabb kérdés: Hogy jön ide a #gőz? Gőzöd sincs?"


Legjobb komment amit eddig olvastam, megnevettettél. :D

Egyébként csak spontán beírtam hogy ne hagyjak üres mezőt.

2021. márc. 13. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt ilyen számítógépes "nyelvújító mozgalom".

Az ő szüleményük volt pl. a drótposta...

Akkor inkább az email. :)

2021. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag mélnek hívja mindenki, amióta külön említeni kell, ha valami papír alapon megy csigapostán.
2021. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!