Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hardveraprón legális fake...

Hardveraprón legális fake hírdetést feladni abból a célból, hogy egy hasonló termékre alkudjak?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy VGA, ami most 100k és egy ugyan olyat meghírdetnék 80-ért másik felhasználói fiókkal. Lehet, hogy a 80-asra írnának 100-an, nekik mondanám, h van már jelentkező, ha nem jön össze akkor írok. Viszont a 100-as vga-ból lehet tudnék alkudni 10k-t pl.

Ez legális?


2021. márc. 14. 14:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Mégis hogy lenne az?
2021. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Addig a pontig legális, amíg nem versz át másokat - azaz nem fogadsz el előre utalt pénzt, nem véglegesíted a rendelést, nem tartod olyan hitben a vevőt, hogy feladtad postára a csomagot utánvétes fizetésre stb.


Az amit csinálsz a leírás alapján, viszont a hirdetési felület szabályait sértheti, ami miatt a hirdetésed törlésre, a fiókod pedig tiltásra kerül. Például licitálás jellegű a hirdetésed, holott azt nem lehet. Vagy pedig lehet licitálni, de az már határidőhöz van kötve aminek a végén neked teljesítési kötelezettséged van amit nem létező termékkel nem fogsz tudni megcsinálni.

2021. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha több felületen hírdetek egy terméket. Jófogás, marketplace és hardverapró.

Ha az egyiken elkell, akkor csak törlöm Hardver apróról a hírdetést, nem?

Nekem csak egy referencia link kellene, hogy nézd ennyiért árulja más.

2021. márc. 14. 14:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki nalam arra hivatkozik, hoyy neee, ott annal a nevtelen senkinel aki amugy tegnap regisztralt, semmi mast nem arul, nulla visszajelzes van rola, nala van olcsobban a cucc, ugyhogyaggyad occsobbe' mer' kulonben megveszem ott, azt kb. azzal a lendulettel iranyitom at az 'masik' eladohoz, hogy parancsolj, akkor vedd meg nala. Ja, es kb. azonnal le is tiltom.
2021. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre egy fiókod lehet csak, szóval már ezért kihajítanának a francba. Ha alkudni akarsz, legalább legyen már annyi gerinced, hogy nem jössz ilyen hülyeségekkel, hanem konkrétan megmondod, hogy mit szeretnél és miért.


Elhiheted, senkinek sem tetszenek a mostani árak, de nem ez a megoldás.

2021. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Jó és ha másnak segítek így? Van egy VGA-m meghírdetem olcsón, nekem sincs sok értékelésem csak 2 pozitív, de 2014-ben regisztráltam, akkor már nem annyira nem tűnök megbízhatatlannak, nem? nem akarok átverni senkit, csak lejebb vinni úgymond egy termék árát.
2021. márc. 14. 15:05
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

"nem akarok átverni senkit"


De, pontosan ezt akarod. Nincs rá pénzed? Alkudj, ha tudsz, vagy vegyél mást! Gerinctelen féreg.

2021. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A szitu kicsit bonyolultabb. Mondjuk úgy, hogy van egy termék, aminek az árát kellene belőni, nincs másik hasonló hírdetés, amiből ki lehetne indulni. Én kb 20kt adnék érte - árukeresőn 2018-as adat 40k újonnan. Hogy bizonyítsam be máskép, h 20k az a termék valós ára, ha nem tudok még hasonlót se mutatni használt piacon? Ezért kellene csak egy referencia link. nem átverni akarom, csak ha kiírja valaki ide, h kb mennyit ér, akkor nem hisz neki kb.
2021. márc. 14. 15:15
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nézzük erkölcsi részét.

Én mint eladó nem adnám ezért olcsóbban.

Akkor majd megveszi más, aki nem smucig disznó.

2021. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!