Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Büntethető az, aki torrentet...

Büntethető az, aki torrentet tölt fel?

Figyelt kérdés
Kérdésem elméleti, mert konkrét esetről nem olvastam,viszont kíváncsi vagyok. Mondjuk egy házkutatás során valamiért elkobozzák a számítógépét az embernek. A szakértők rajönnek, hogy xy a gépén torrenttel pár filmet feltöltött. Tegyük fel 10 db-ot. Megbüntetik emiatt?

2021. márc. 17. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Idehaza nem feltétlenül büntetik ezt.

De itt van egy részletes cikk:

[link]

Alapvetően kicsit ellentmondásos a törvény erre, mert saját használatra nem büntetnek de ha megosztód igen viszont a torrentezés itt Magyarországon legális tevékenység annak ellenére hogy ezzel együtt jár a megosztás is.

2021. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, gykaorlatilag meg leszarják kb.
2021. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy azért is megbüntetnek ha sikkasztás miatt kobozzák el a géped de közben rájönnek amúgy a windows sem eredeti.
2021. márc. 17. 12:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Erről van tapasztalat?
2021. márc. 17. 12:13
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
10db 50ezerFt-os jogvédett anyagot 1000ember részére elérhetővé teszel? Ezért már százmilliós kártérítésre is ítélhetnek..
2021. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy magán embernél, kíváncsi vagyok hogy bizonyítják, mikor a nem eredeti windowst is könnyen meg lehet úgy okosítani hogy oem-es licenszűnek tűnjön.
2021. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5:milyen film kerül 50 ezer forintba? 😂

Legalább benne lennél a témában és úgy válaszolnál.

2021. márc. 17. 12:23
 8/14 anonim válasza:
18%
7: [link]
2021. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
51%
@7: 50 ezer forintos film? Gyakorlatilag bármelyik. Ne a kereskedelemben kapható DVD-k pár száz/pár ezer forintos árára gondolj, ami jogot ad a film megtekintésére, hanem a közzétételhez szükséges broadcast jogokra, ami egy átlagos film esetén olyan 800000 forint körül van...
2021. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BeefEater ***** válasza:
100%

Attól függ, mit torrentezel. Ha csak zenét és filmet seedelsz, akkor nagy valószínűséggel nem lesz belőle semmi (szürkezónás a dolog, többféle értelmezést olvastam). Ha te vagy a releaser, akkor már nem feltétlen olyan könnyű megúszni. És mindez csak audiovizuális torrentekre igaz.


Az illegális szoftverhasználat hivatalból üldözendő bűncselekmény, tehát ha rájönnek, hogy mondjuk nem eredeti a Windows vagy seedelsz Photoshopot, akkor lesz még egy büntetőeljárás ebből.

2021. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!