Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez a youtube életkor...

Mi ez a youtube életkor azonosítás?

Figyelt kérdés
Több videót nem tudok mostanában megnyitni, mert igazolnom kéne az életkorom (már rég elmúltam 18). Személyi feltöltéssel vagy bankártya adatok megadásával lehetne. Nálatok is kéri ezeket az adatokat? Ti megadtátok?
2021. márc. 20. 03:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megadtam a bankkártyám számát. Egy fillér nincs rajta (asszem' 800 valahány van csak rajta), egy ideig nem is lesz (ha meg lesz, akkor se lesz sok), meg feltűnt volna, ha valamivel megpróbálkoztak volna. Remélem tényleg nem lesz belőle problémám (mondjuk évek múlva).
2021. márc. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet egyes bankoknál kérni csak online fizetéshez kártyát (és annyival töltöd fel, amennyivel éppen szükséges). Emiatt mondjuk nem akarok kérni ilyen kártyát. De milyen jogon kérnek el ilyen szenzitív adatot? Én sem hiszem, hogy visszaélnének ezzel, de akkor is, semmi közük a személyimen vagy a bankkártyámon lévő adatokhoz.
2021. márc. 20. 04:49
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Olyan jogon, amilyen jogon a kidobó ember a szórakozóhely előtt. Ha törvény kötelezi őket arra hogy hogy életkorhoz kössenek egy tartalmat akkor vagy leszedik a tartalmat, vagy ellenőrzik az életkorod.

Mindenfajta online levonás ellen véd a bank, ezen felesleges aggódni - meg őszintén, akkora hülyeség azt gondolni hogy a google majd pont a te pénzed fogja ellopni, elég lenne egyetlen ilyen eset, és akkora balhé lenne körülötte ami valószínűleg több tízezerszeresébe kerülne nekik közvetlen\közvetve mint amennyit le tudnának vonni egy akár bőven átlagon felüli bankszámláról.

[link]

Az előző éves bevételük ~53 845 465 000 000 000Ft volt. Aztán tedd fel a kérdést, hogy ha van egy üzlet ami legálisan ennyi pénzt termel érdemes-e kockára tenni az egészet aprópénzért. Sokkal valószínűbb, hogy a sarki kisboltban ellopják a kártyád adatait, mégis gondolkodás nélkül beütöd a pint bármelyik terminálba amit eléd tolnak.

2021. márc. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha a saját fiókba belépés (ahol születési dátumot kötelező megadni) nem elég, én nem vacakolnék vele, valszeg úgyis olyan tartalom lehet, amiért nem kár.
2021. márc. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Sosem hallottam olyanról hogy a youtube bankártyaszámot kért volna az életkor igazolásához. Simán belépek a fiókomba oszt schtő
2021. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Na mégis minek tűnik?
2021. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem logikus a kártyaszám kérése életkor igazolására, mert a kártya ilyen szempontból nem kötődik ennyire adott személyhez...

Youtube-nek kinéző oldal (csalási, adathalászati) szempontból kéri esetleg?

Nagyon érdemes odafigyelni.

2021. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem adok meg semmit. Nem jelentkezek be.

Inkább letöltöm a videót ezzel

[link]

és akkor még reklám sincs.

Szívesen!

2021. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!