Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Életkor igazolás YouTube féle...

Életkor igazolás YouTube féle adatlopás? Csak nekem szúrja a szemem?

Figyelt kérdés

Értem hogy a google ilyen és olyan megbízható.

Bár már freddyd megmondta hogy a youtube kicsit sem olyan mint régen. De jelenleg egy nagy óvoda...

Alapvetően nem arra vagyok kíváncsi hogy adatot lop-e a google, mert abban már nagyon profik.

Inkább az új ismét zseniális "frissítés" által esetleg legitimizálhatják az adatlopást egy sokkal magasabb szinten.

Tehát rájön minden kis sz*r weboldal, hogy így nagyon jól lehet adatot lopni, és hamár az óriás google is csinálja, még elfogadottabb lesz majd ez.

Kell ennél több? Pont arról szólt a youtube régen hogy cenzúramentes, és a közössége által fog fejlődni. Erre ma már cenzúrázottabb az óvodai mesekönyvek nagy részénél (itt kivetelként meg kell említenem az lmbtq-meseország mindenkié című ki nem mondom mit, ami persze korhatár nélkül fogyasztható...) Emellett nyugodtan várom azok válaszát is akiknek már a f*szuk tele van ezzel a mindenféle kisebbséget mármár istenként kezelő fejlett nyugati kultúrarombolással, és eme csodás cégóriások állszentségével.

Persze Muricát ki ne hagyjátok, mert különben nem tartják fent nálunk a demokrácia biztonságát, és még a végén kivonják csapataikat a független Németországból is.



2021. márc. 21. 00:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Ha boltban sört veszel, ahhoz is igazolnod kell az életkorod.

Mit csináljon a google, miután a világ összes kormánya nekiugrott, hogy nem felügyeli a tartalmait? Most meg te mondod, hogy cenzúráznak?

Nem a mi kormányunk is hisztizik mindenhol bármilyen "libernyák propaganda" ellen?

Vedd tudomásul, hogy ez egy magánkezekben lévő vállalkozás, nem közszolgáltató. Mint ilyen, joga és kötelessége kizárni azokat a tartalmakat, amelyek valamilyen szabályozásba esnek. És mivel magán, ezért joga van olyan szabályt hozni, amilyet akar (a fogyasztóvédelmi szabályokon belül).

Ha nem tetszik, ne használd.

2021. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Annyit hozzátennék, hogy a google sosem lopott adatot, mert az bűncselekmény.

Van egy terjedelmes felhasználási és adatvédelmi szabályzata is, amit a termékeik használatával elfogadsz. Ezekben le van írva, hogy felhasználják a böngészési és egyéb tevékenységeidet, és mivel ezt te jóváhagyod (még ha baszol is elolvasni), innentől nem lopás.

2021. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%

Micsoda diszkrimináció az hogy a pénztáros igazolványt kér tőlem a pénztárnál ha pálinkát vásárlok..!

Biztos el akarja lopni az adataimat.

Az előttem vásárló vén nyuggertől persze nem kérte, az ált.iskolai diákigazolványomat meg nem fogadja el.. ;-P

2021. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

Adatot nem lop a google. Csak azokat az adataidat használja fel amelyeket te megadsz neki, és amelyek felhasználhatóságába bele is egyeztél a szerződésük elfogadásával.

A cenzúra pedig gyakorlatilag alapvetés egy olyan oldalon, ahol akárki oszthat meg tartalmat. Mivel ebből egyenesen következik hogy egyesek bepróbálkozhatnak másokra sértő, akár illegális tartalmak megosztásával, ezeket pedig a szolgáltató nem köteles eltűrni. Sőt, konkrétan tilos is lenne eltűrnie ha az adott megosztott tartalom jogszabályba ütközik.

Na most tulajdonképp mi is volt a kérdés?

2021. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

"Annyit hozzátennék, hogy a google sosem lopott adatot, mert az bűncselekmény."

Khm... ...büntetést is kapott az adatvédelmi törvények megsértéséért több ízben:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2021. márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Én youtube-ot már régen csak 3rd party open source kliensen keresztül használok. FreeTube asztali gépen, NewPipe mobilon.


[link]

[link]


Se reklám, se életkormegerősítés, se nem terrorizál, hogy fogadjam el az ilyen-olyan szabályzatát, a kedvenceim, feliratkozásaim, watch historym lokálisan tárolódik, ingyen is fut háttérben és enged videót letölteni.

2021. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
a totális megfigyelés egy újabb lépése lenne ez, annyira szarul van megcsinálva, h nekem van egy márkafiókom ahol még nem kéri a többinél igen, akkor ez most mégis milyen szabály lenne?
2021. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A sok jogi balfácánnak üzenném:

A kérdés nem arra irányult, hogy legális-e a már legitimizált online adatlopás, úgynevezett bigdata.

Akik mégis ezt szűrik le azok nem olvassák végig és okosnak hiszik magukat.

Az internetet meg össze ne hasonlítsuk már egy dohánybolttal, a kettő nagyon nem ugyan az.

Pont a szabadság tette a netet olyan jó dologgá, és most ezekkel a "kötelesség"-ekkel pedig pont ettől kezdték el megfosztani.


Jogilag az sem lenne kifogásolható, ha már a telepítésnél bekérné a személyes adataidat, és betömné a szádat a 600 soros licencszerződéssel.


És ehhez minden programnak joga van, de mégsem élnek vele.

Lehet hogy neked jól esne hogy legalább valaki érdeklődik feléd.

Nekünk is meg van a jogunk ezeket nem megadni, még...



Tehát például a youtube-ot a szabadság tette régen olyan népszerűvé, ma már szerintem ahhoz kapcsolódik az egyik legnagyobb reklámbevétel...

2021. márc. 23. 03:47
 9/21 A kérdező kommentje:

Emellett meg szerintem sokkal célravezetőbb lenne inkább ajánlott korhatárokat megjelölni a videóknál, és így a szülőké, nevelőké lenne a felelősség, hogy hagyják-e a számítógépnek nevelni a gyerelet.


De ez, hogy mindenkit megfosztunk a névtelenségének már lassan a jogától is, szerintem egy nagyon rossz irány.

2021. márc. 23. 04:07
 10/21 anonim ***** válasza:

Privátozónak: [link]

Ha van még valami megvitatni valód, akkor itt a kérdés alatt.

2021. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!