Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan e-mail ahol regisztr...

Van olyan e-mail ahol regisztrációnál nem kérik el a telefonszámot?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Mail.com
2021. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És olyan ahol semmivel nem kell megerősíteni az e-mailcímet mikor létrehozom?
2021. márc. 25. 20:17
 3/16 A kérdező kommentje:
Se e-mail se sms se telefon. Csak létrehozok egy E-mailt oszt kész...
2021. márc. 25. 20:18
 4/16 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, a mail.com ilyen. De miért olyan fontos ez?
2021. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mert a google nem enged be az e-mail címembe ha nem adok meg telefonszámot. És nem enged újat sem csinálni tszám nélkül.

Lényeg hogy egy rakás oldal ahová beregelek ott megjegyzik az identitásom és olyan "dolgokat" ajánl amit a gép úgy gondol tetszik nekem. Na de nekem van 5-6 identitásom (hobbim) és nem akarom hogy ő döntse el hogy szerinte én mit szeretek. Tehát csinálok 5-6 e-mailt, így 5-6 printerest, youtube stb...

2021. márc. 25. 20:34
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Emlékeim szerint a protonmail nem kér, de már rég regisztráltam, szóval lehet tévedek.
2021. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Így van.

A Protonmail nem kért tőlem sem semmit. Kb 3 hete hoztam létre egy kamumailt náluk.


De kérdező, használhatsz tempmailokat is (Azaz eldobható email címeket).

2021. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7 +1 ilyen tempmail volt a freemail is. :D
2021. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Lényeg hogy egy rakás oldal ahová beregelek ott megjegyzik az identitásom és olyan "dolgokat" ajánl amit a gép úgy gondol tetszik nekem."


Ezen nem fog segíteni, ha több email címet használsz. Igazából a legrosszabb az lett volna, ha regisztrálsz több új gmail címet, mert a gmail turkál a levelekben, és - többek közt - az azokban leírtak alapján állít össze neked személyre szabott reklámokat.


Inkább tedd a következőket:

- Használj normális követés ellenes védelmet (a Firefoxban gyárilag van ilyen, lsd. mellékelt kép)

-- Ha már Firefoxot használsz, tedd fel a Facebook container kiegészítőt, akkor is ha nem használsz Facebookot (2. kép)

- Használj olyan kiegészítőket, mint a Privacy Badger, Ghostery, uBlock Origin

- Állítsd be a böngésződet, hogy bezárás után törölje a sütiket

- Google helyett használj másik keresőt, pl. Duckduckgo

- Közösségi oldalakon a lehető legkevesebb információt oszd meg magadról

- Protonmail, Tutanota használata is jó ötlet

- Ahol csak lehet, állíts be kétfaktoros hitelesítést. Ehhez ugyan meg kell adnod a telefonszámod, de még mindig jobban jársz, mint ha esetleg feltörik a fiókod, és ellopják azt, a benne tárolt adataiddal együtt



[link]

[link]

2021. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#7 Először tempmaillal próbálkoztam de nem volt hozzá jelszó így a regisztrációt nehéz lett volna hitelesíteni.


#9 Sok hasznos infót mondtál amit köszönök. Bár ennyire nem aggódom hogy ellopják az identitásom csak azt nem szeretem ha eldöntik mi az. Reklámokat már a szemem kiszűri, és a main e-mailcímemen kívül a többi számomra csak Spamtorlasz és Spamgyár olyan oldalakhoz amihez kötelező reg. de eszem ágában sincs mocskolni a main e-mailom.


És igazából ez nem egy új dolog most az életemben. Eddig is így csináltam és mivel lusta vagyok fiókot is váltani ezért 6-8 böngésző le van töltve hozzá :). Csak észbekaptam hogy ha tönkremegy a gépem akkor mind a 6 e-mail megy a kukába mert nem enged majd belépni telószám nélkül. A reklámokat meg ha nem tolja az arcomba akkor autómatice kiszűri a szemem + 3 fajta reklámblokkoló.

(De igazából nem zárja ki hogy 6 testvér használjon egy gépet akiknek a szüleik nem vesznek telefont :D.)

2021. márc. 26. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!