Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a reálértéke egy Facebook...

Quatermain kérdése:

Mi a reálértéke egy Facebook csoportnak a piacon?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 35 ezres taglétszámúnak. Lehetőleg olyan válaszoljon, aki adott el vagy vett már csoportot.
2021. márc. 28. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Zéró
2021. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antikzsolt válasza:
95%
Elég sok mindentől függ. Meg kell találni azt az embert aki fizetne érte. Na ha az megvan legyen aktív jó minőségű a csoport. Pörgős. De akár reklámozással/kereskedéssel is érdemes fenntartani egy csoportot. Azaz neked fizetnek hogy 1-1 reklámot feldobj a csoportodba. Függ még hogy milyen is a csoport. Hírességről szól vagy valami teljesen elvont témáról. Pl a medveállatkák szaporodása nemigazán sok embert fog vonzani.
2021. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1/1 Gondolom sokat vehettél vagy adtál el..
2021. márc. 28. 09:31
 4/7 A kérdező kommentje:

1/2

Én szeretnék venni, egy népszerű szabadidős tevékenységet foglal magába a csoport.

2021. márc. 28. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem, van életem, nem kell hozzá a fakebook. Csoportnak csak reklám miatt lehet értéke, az meg undorító, szóval zéró.
2021. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Ha szigorú értelemben vesszük, nem a csoportnak, hanem a tagok elérésének van értéke. De nem kötekedni jöttem, tudom, hogy ez a kérdés szempontjából irreleváns.

Nos, az értékét mindig az határozza meg, hogy abból mennyi profitot tudna a vevő termelni. Nincs bejáratott piaci gyakorlat arra nézve, hogy mekkora csoport mennyiért szokott elkelni, ez szélsőségesen függ a vevő terveitől.

Viszont nem véletlen, hogy az ilyen adásvételek nagyon ritkák. 10 éve még divat volt csoportokkal kereskedni, de mivel ez az esetek döntő többségében azonnali bukás volt, ezért erősen megcsappant ez a piac. Az emberek nem véletlenül kedvelnek (vagy nem kedvelnek) egy-egy oldalt vagy csoportot, azért vannak ott, mert az ottani tevékenységek érdeklik őket. Ha változik a csoport témája, vagy akár csak valamilyen jellemzője, szokásai, sokan ott fogják hagyni. Láttam már példát rá, ahogy egy tízezres nagyságrendű viccoldal hirtelen roma közéleti oldallá változott, majd egy adott város politikai-közéleti oldalává. A létszám kb. negyede maradt meg, jellemzően azok, akik egyébként nem mutattak túl nagy aktivitást, és talán nem is vették észre a változást.

2021. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne, pont most akartam feldobni.

Nekem van egy társkereső oldalam, ami speciális, és egy ahhoz tartozó facebook csoportba be lett dobva. Aznap csináltam belőle 22 000 forintot.

Elgondolkoztam ralyta, mi lenne ha megvenném az oldalt? És kedvemre dobálgatnám a hirdetést?... Fentartom a jellegét, mindent úgy csinálok, ahogy eddig az adminok, nehogy mínőségi visszaesés legyen, vagy megtartom az admint, és a hirdetésem még nem zavaró mennyiségbe bedobom. Ebben az esetben nekem lehet 200 000 ft-ot hoz, évi 2,5 milliót. Na mennyit ér ez a csoport nekem? :D

2021. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!