Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen nagy lefedettségű...

Milyen nagy lefedettségű routert ajánlanátok egy 3 emeletes házba, ár-érték arányt szem előtt tartva?

Figyelt kérdés
Egy 3 emeletes házba szeretnék egy erősebb routert venni. Személyes tapasztalatra lennék elsősprban kíváncsi.

#router #lefedettség #wifi #3 szintes ház
2021. márc. 31. 15:31
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Egy router tuti nem lesz elég. A Mesh WiFi rendszerek háza táján nézelődnék a helyedben.
2021. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanolyan jó mint amit a 10 emeletes házba vettek..
2021. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1-es válaszát támogatom..
2021. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólókkal abban, hogy egy eszköz nem lesz elég a teljes lefedettséghez nagy kiterjedésű épület esetében.


Három irányvonal lehetséges:

* Wifi repeater: ez fogja a fő router gyenge wifi jelét, és a saját erős jelével helyettesíti azt a fő routertől távol levő kliensek számára. Előnye hogy nem kell semmilyen plusz kábelezés (csak az áramellátásra kell ügyelni), hátránya viszont, hogy mivel egyszerre kell foglalkoznia a gyenge jelű fő routerrel és az erős jelű kliensekkel, lassulást okozhat.


* Wifi elérési pont (AP) vagy egy újabb router elérési ponttá "butítva": ebben az esetben a fő routerre csavart érpáros kábelen (Ethernet, UTP) csatlakozik a fő router egyik szabad LAN portjára a fő router hatósugarán kívül eső eszköz és így látja el vezetéknélküli kapcsolattal a távol levő klienseket.

Előnye hogy az előbbi megoldásnál gyorsabb, hátránya hogy kábelezni kell.

Példa: [link]


* Áramhálózati adapter: itt a fő routerhez közel levő áramhálózati csatlakozó aljzatba (konnektorba) kell bedugni az egyik adaptert, azt összekötni a fő router egyik szabad LAN portjával; a többi párját pedig a fő router által el nem érhető területeken ugyancsak az áramhálózati csatlakozó aljzatba (konnektorba) - így a ház villamos hálózatán keresztül tudnak kommunikálni.

Előnye, hogy nem kell kábelezni (esetleg maximum csak a routernél, de ott is csak rövid távon); hátránya, hogy az adaptereknek egy fázison kell lenniük (ha nincsenek egy fázison, nem tudnak kommunikálni), illetve hogy közepes sebességre képes (nem annyira védett, mint a csavart érpáros kapcsolat).

Példa: [link]

2021. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

#4: Ezek mind működnek, viszont az velük a baj, hogy körülményesek.

A Mesh WiFi pakkok talán drágábbak, de nagy előnyük, hogy a kliensek könnyebben váltanak a másik AP -ra, ha egyik már hatósugáron kívül van. Dobálják egymás közt a klienst. Annak megfelelően melyik az erősebb, és a felhasználó ebből semmi nem vesz észre.


A repaternél viszont minden művelet a központi routeren keresztül megy és a sávszélességet, maga a jelerősítés meg az elérhető sávszélességet is felezi. Ráadásul nem minden kliensen stabil ahogy eddig tapasztaltam.


Több AP esetén meg az a baj, hogy a kliensekbe kell egyenként beállítani, mikor melyik SSID -t használja. Csak a nagyon drága AP -k tudják egymás közt adogatni a klienst, persze csak ha vezetékesen vannak összekötve.


A Powerline meg az általad említett nehézségeken felül, még másik tény hogy csak egy LAN kábelnek felel, meg LAN kábel nélkül. A végére megint AP -t kell kötni. Így összességeben még drágábban jön ki, mint egy Mesh pack. Nem beszélve a már említett körülményességről.

2021. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A Powerline meg az általad említett nehézségeken felül, még másik tény hogy csak egy LAN kábelnek felel, meg LAN kábel nélkül. A végére megint AP -t kell kötni"

Nem, nem kell AP-t kötni rá, már maguk tartalmazzák az AP-t.


"Több AP esetén meg az a baj, hogy a kliensekbe kell egyenként beállítani, mikor melyik SSID -t használja."

Nem, nem kell beállítani. Az AP-kben ugyanazt az SSID-t beállítod és a kliensek automatikusan váltanak az AP-k között.

2021. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Nem, nem kell AP-t kötni rá, már maguk tartalmazzák az AP-t."


Nem mindegyik, csak a drágább kategóriák. Ahol egyébként már a 2 db -os Mesh pack -ok is kezdődnek.


"Nem, nem kell beállítani. Az AP-kben ugyanazt az SSID-t beállítod és a kliensek automatikusan váltanak az AP-k között."


Nekem más a tapasztaltom. Vannak AP -k amik között be tudod ezt állítani. De ezek a drágábbak. A routerből kényszerített AP módok meg főleg nem kommunikálnak egymással. Nem "beszélik meg" egymás közt mikor kinél legyen a kliens. Azon a gyenge jelen fog maradni, amíg te manuálisan rá nem csatlakozol az erősebbre.


De végül is mindegy, nem akarok én egyiknek se reklámot csinálni.

A Mesh -t az egyszerűség és a nagyszerűség jellemzi. Azért ajánlottam. Egy sima mobiltelefonos app -al beállítható hálózati alapismeret nélkül is.

A többinél túl sok dolognak kell egyszerre stimmelni, és kell hozzá egy kevés ismeret, türelem.

2021. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mindegyik, csak a drágább kategóriák."

Nem drágábbak.

Itt egy olcsó:

[link]


"Nekem más a tapasztaltom. Vannak AP -k amik között be tudod ezt állítani."

Mindegyik AP-ben be lehet állítani ugyanazt az SSID-t és az az esetek többségében bőven elegendő - a kliens dönti el, melyikre csatlakozik.


Amiről te beszélsz, azok a központilag menedzselt AP-k, ahol egy központi eszköz vezérli, hogy melyik AP-re menjen a kliens (Mikrotiknél ilyen a Capsman, Ubiquitynél az Unify Controller, TP-Linknél a Pharos Control, de a 3. féltől származó OpenWRT firmware-hez is elérhető az OpenWISP).

2021. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Mindegyik AP-ben be lehet állítani ugyanazt az SSID-t és az az esetek többségében bőven elegendő - a kliens dönti el, melyikre csatlakozik."


Én ezt az azonos SSID -s módszert többször próbáltam több gyártó SOHO piacos termékével (TP-Link, Asus, Tenda), igaz mindig Windowsos eszközzel, Androidossal még soha.

Szépen eltávolodtam a fő AP -tól a másodlagos fele. Mikor a másodlagos mellé értem, még mindig a FŐ AP -re volt csatlakozva, mert 1-2 csíkot mutatott és lassú is volt a hálózat. Majd mikor teljesen kiértem a fő AP hatósugarából akkor csatlakozott fel csak a másodlagosra. Ha ez a "kliens dönti el" dolog olyan jól működne, mint ahogy írod, szerintem sosem dobták volna piacra a Mesh -t.


"Nem drágábbak.


Itt egy olcsó:

[link] "


Hát ez nem nyert, mert ez csak egy sima PowerLine, azaz egy virtuális LAN kábel a 230V -on nem több.

A TP -Link honlapja se tesz semmilyen említést sem, hogy lenne benne integrált AP.

[link]


Amibe van AP az ez pl.:

[link]

És és máris a duplájába kerül.


Ezen az áron, sőt más gyártótól olcsóbban is már kapsz 2 db -os mesh -t:

[link]

[link]


És itt mind a kettőbe van AP, míg a powerline esetébe csak az egyik készülékbe.


De persze a kérdezőnek minden emeltre ajánlott, így én 3 pack -ost ajánlom.

2021. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!