Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy magyar Wikipédia szócikkbe...

Egy magyar Wikipédia szócikkben olvastam egy dolgot, ami vélhetően elírás, hiba. Megkérdezném a szócikk szerzőjét, hogy tényleg hiba-e és ha igen, javítsa ki. Hogyan lehet neki írni? Regisztrálni kell valahova? Hol?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 14:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
...ha nem muszáj regisztrálni ehhez, akkor inkább anélkül oldanám meg. Erre van mód?
2021. ápr. 6. 14:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell regisztrálni meg semmi, fogod magad, rákattintasz a szerkesztésre, és átjavítod, megjegyzésben pedig odaírod, hogy el volt írva, helyette ez az igaz, és megjelölöd a forrást lehetőleg.
2021. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, de nem ezt szeretném tenni, hanem a szócikk szerkesztőjével felvenni a kapcsolatot. Azt lehet valahogy? Hogyan?
2021. ápr. 6. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy szócikknek több szerkesztője van, ezt a laptörténetnél meg tudod nézni.

De még mindig nem értem, hogy mi a problémád, átszerkeszted és kész.

2021. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Leírtam a kérdésben. Nem tudom, hogy hiba-e vagy csak én vélem annak, ezt szeretném megkérdezni a szócikk írójától.
2021. ápr. 6. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Arra ott a vitalap.
2021. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ilyesmit egyszerűen nem illik. Ellenkezik a Wikipedia szellemiségével. Ez nem egy egy szerző által írt klasszikus könyv, amit módosítani csak a szerzőnek van joga és lehetősége. Pont azért hatékony a Wikipedia, mert nem kell felesleges köröket futni. Ha találsz valami elírást, fogod, és kijavítod. Akár regisztráció nélkül is megteheted, bár így nem fog azonnal érvényre jutni. (Nem tudom, hogy most mik az irányelvek, régebben regisztrációval azonnal meg is jelent a változtatás.)

Ha pedig kérdésed van, ahogy írták, arra ott a vitalap. Ezt pont erre találták ki. ;)

2021. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

... azért kérdeztem, mivel nem tudtam...

Bár nekem az nem világos, hogy mi volna illetlen abban, ha a szócikk írójával felvenném a kapcsolatot.

Megnézem, hogy mi az a vitalap. Bár vitázni nem akarok.

2021. ápr. 7. 05:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Rámész az adott cikk jobb oldalán fent a laptörténetre, aztán az alapján ki tudod nyomozni, hogy ki kezdte el a szócikket, és ki mit írt hozzá. Aztán az ún. vitalapján keresztül kapcsolatba léphetsz az illetővel. Azt is ki tudod nyomozni, hogy az illető milyen gyakran lép be a Wikibe, ha ritkán akkor a legtöbb szerkesztőnek email-t is tudsz írni (bal oldal).
2021. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utóbbit persze csak akkor ha regisztráltál és te is megadtál email címet..
2021. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!