Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyesek miért utasítják el a...

Egyesek miért utasítják el a Facebookot és vélekednek róla fóbiásan? A Google kereső is tárol minden apró adatot egyetlen kereséssel, akkor meg nem mindegy?

Figyelt kérdés

Még fényképet sem kötelező kitenni magatokról, vagy az arcotokról.


Elmagyaráznátok, hogy mi itt a valós veszély?


2021. ápr. 10. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha semmit nem adok meg, csuoán ki- és bejelentkezem az oldalon bizonyos időközönként, akkor tényleg nem tudnak meg sokat rólam. De akkor nincs is értelme az oldalnak.
2021. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azért nem szeretem a Facebookot, mert nagyon sok rajta a butaság. De szó szerint, rengeteg!

Rengeteg kamuhír, rengeteg buta ember, rengeteg reklám, rengeteg semmitmondó videó, és csak nagyon kevés rajta az értelmes dolog!


Csak a Messenger van telepítve a készülékeimen, mert sajnos ott muszáj tartanom a kapcsolatot az osztálytársaimmal, mert mivel hátrányos helyzetű tanuló vagyok, és nincsenek tankönyveim, ezért tőlük kapom azokat fényképezve.

De a családommal is, és a barátaimmal is a Telegramon tartom a kapcsolatot.

2021. ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Fsms ***** válasza:
100%

A kapcsolat rendszeredet megismerik, látják mit like-kolsz, milyen nyilvános csoportot követsz. Mikor teszel posztot , chatelsz, etc.

Persze senkit nem beszélek rá, illetve le.

2021. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek miért utasítják el a kurvákat?

Csak beállsz te is a sorba a többiek közé és teljesen kielégítenek.

2021. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 és ezekkel az apróságokkal ők mit kezdenek?


#4 nem értem, mit akarsz ezzel mondani

2021. ápr. 10. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 én meg nem értem, mit akarsz ezzel kérdezni
2021. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A valós veszély (és nem "fóbia"!) az, hogy:

* nemcsak az önkéntesen megadott adatokat ("fénykép magatokról/arcotokról") gyűjtik össze, hanem kvázi bármit

* amik egy-egy amerikai gigavállalat kezében összpontosulnak

* akik ki tudja kiknek (persze azt mondják magukról, hogy "csak a hirdetőknek", de mint többször kiderült - lásd a Facebook Cambridge Analytica botrányát! - nem csak nekik) adják el azokat

* akik ki tudja milyen algoritmusok szerint (hisz zárt forráskódú rendszereik vannak!) ajánlanak tartalmakat, ezáltal befolyásolva a világnézeted

* akik kényük-kedvük (meg a szent "közösségi irányelveik") szerint cenzúráznak felhasználókat, tartalmakat, tartalmakra történő reakciókat

* akik káros társadalmi folyamatokat indítanak el, nevelnek ki nárcisztikus, elidegenedett, függő, túlérzékenyített embereket


És ez nem csak pár összeesküvés-elméletes, alufólia-sisakos őrült hippi nézete: egyre több ország kereskedelmi, adatvédelmi, nemzetbiztonsági szervezete fejezi ki ellenérzését, indít jogi eljárásokat, ad büntetéseket, szigorít törvényeket; ezért figyelmeztetnek erre szakemberek - etikus hackerek, pszichológusok, pedagógusok; ezért jönnek létre európai székhelyű, kisvállalatok által létrehozott, nyílt forrású eszközökkel operáló, adatvédelemre jobban ügyelő, végponttól-végpontig titkosítást nyújtó alternatívák.

2021. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát FB már csak azért is rosszabb, mert újabban évente van valami botrány körülötte, hogy ez meg az szivárgott ki
2021. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kíváncsi arra ami ott van. Emberek válogatás nélkül ömlesztik a tartalmat, egyszerűen azért, mert van rá lehetőségük. Ez feldolgozhatatlan információdömpinget eredményez. Sokszor kérik hogy használjam, mivel egy-két bizonyos csoporton belül ott a legegyszerűbb a kapcsolattartás, azonban nem tudják szűrni a tagok hozzászólasait. Ennek ellenére tavaly feltelepítettem a messengert (más néven fostengert), ami gyakorlatilag egy optimalizálatlan szarkupac. Nem lehetett rajta kikapcsolni az értesítéseket, tehát a folyamatos "informació"dömping állandó pittyegéssel is járt együtt, de mikor én akartam üzenetet küldeni, 30 percbe telt (3 perc a "küldés" feliratig, további 27 perc az "elküldve" feliratig.)


Szóval, ezek az "előnyei". A hátrányait mar fent leírták.


Na ezért nem fosbookozok. :)

2021. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fsms ***** válasza:
100%
Kérdező ebből nagyon sok mindent, közvetve a kapcsolat rendszereden keresztül látják hol voltál, mivel lehet a barátod tesz fel képet. Az ő érdeklődésükből következtetni tudnak a tiedre. Az hívják open source inteligence nek. Olvass utánna , rémisztő.
2021. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!