Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ok nélkül letiltották a...

Ok nélkül letiltották a YouTube csatornám. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Ez az egész story még egy hónapja kezdődött el, viszont egyre jobban aggaszt.

A jelszavam senkinek se adtam meg, vagy feltételezzük valamelyik oldalon megadtam, ellopta valaki, vagy csak úgy simán feltörték (ha ez lehetséges).

Egy nap a városba kimentem a többiekhez, ők meg elkezdték nekem mondani hogy végre töltöttem fel videókat... Mondom magamba, aztán pedig a többieknek hogy mi? Utoljára kb. 8 hónapja volt tavaly nyáron livestream, és azok is a legutolsó videók! Erre gyorsan mobilnetet bekapcsoltam, az illető videókat töltött fel a csatornámra, ezt közöltem a többiekkel, eleinte még nagyon meg is lepődtem hogy hogyan, hát basszus feltörték... Nagyon furcsa és egyben ijesztő is ez az egész mert életembe majdnem 10 éves internetes pályafutásom alatt egyszer se történt ilyen... És nem is gondoltam volna, hiszen én abban a hitben voltam hogy sose fog ilyes fajta dolog történni velem... De mégis.


Amikor történt ez egyből még nem is érdekelt, mivel ez a 6 éve nem használt csatornámmal lett, viszont az a Google fiókomhoz tartozott, amin viszont ott van a fő YT csatornám amit használok + még vagy 7 másik... Mondom nagyon jó. Külön a csatornáknak meg se tudom változtatni a jelszavát, tehát amit valami csoda folytán megszereztek. Ezek szerint a Google fiókom jelszavát tudta meg.

Am ikor megszerettem volna változtatni napokkal később pedig már letiltották mivel hacker botolt scam videókat rakott fel ez az ismeretlen személy.


A YT-nek írtam már szinte akkor, viszont azóta se reagáltak/történt semmi információ tőlük ekkor.

A leglúzerebb csapat ez.


A segítségeket köszönöm, és vigyázzatok ti is erre mert ti is járhattok így, soha semmi ismeretlenebb/külföldi oldalon ne adjatok meg (még ha jobb oldalnak se tűnik, ott van végtelen lehetőségű jelszóhasználat) semmilyen ugyanolyan jelszót/e-mailt, mint ahogy én tettem, és akkor ti kiküszöbölhetitek ezt! Meg amúgy még számos oka lehet ennek az egész dolognak, mondjuk tört Windows (erre kevés az esély, mint ahogy az oldalasnak, de attól még megtörténhet, hisz itt az elő példa nálam :/ ), meg még csomó letöltött f*szság... (Igazából nincs letöltve annyi minden, viszont ismeretlenebb helyekről van, meg tört dolgok, tehát ki tudja lehet ez játszott itt közbe)

Kép, ez van sajnos: [link]


+ Legújabb fejlemények, már a Google fiókomat se tudom elérni mivel ma állítottam be új jelszót, azt instant fel is írtam hogy még véletlenül se felejtsem el, erre a jót hibás jelszónak veszi, pedig meg vagyok bizonyosodva róla hogy jól írtam be, rengetegszer próbáltam már, nem hinném hogy valamilyen szervergaliba lenne a Google-nél, visszaállítani nem tudom, pedig működött a kétfaktoros hitelesítés a telefonomról, egyszerűen miután a telefonomra kapott hibátlan kódot beírom a rendszer elfogadja, viszont nem beenged, hanem kijelzi a további visszaállítási lehetőségeket, pontosan azt írja ki legnagyobb betűkkel fent ugyanúgy hogy hogy Fiók-helyreállítás, alatta pedig hogy Próbáljon más módon bejelentkezni. Természetesen azokat is próbáltam mindet, esélytelen. Ma reggel óta áll fent ez az elég nagy probléma.

Kép erről is: [link]



2021. ápr. 15. 21:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már olvastad?

[link]

2021. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Nyilván indokot nem csatolt hozzá a Google. Nevetséges kategória, hogy csak ígí indok nélkül örökre bannolnak valakit, mi lett volna ha valaki olyannál történik ez meg aki népszerű? :/

Mindenesetre tök mindegy kinél van ez, rettentően felháborító hogy egy ekkora cégnél ilyesmi előfordulhat, a több 100 milliárd dollárjukkal, és még vissza se képesek hónapokkal később reagálni, sőt szerintem soha sem fognak, nem fogok egynél több üzenetet nekik küldeni, de hát persze ez nem ettől függ mi...


Jut eszembe a hacker által feltöltött videókról volt screenshot-om, mily meglepő már nincs meg... Pedig jó lett volna az is bizonyítéknak. Amúgy pontosan arról is szóltak hogy Fortnite Hack, GTA Hack, Valorant stb. stb. mindenfajta játék.


Nem tudom hogy ki mióta űzi az ipart, és hogy találkozott-e hasonló durvasággal.

2021. ápr. 15. 21:17
 3/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem olvastam.

Hát akkor én megjártam, mivel mind a 2 cégtől megcrackelt, letöltött alkalmazásokat szedtem le, nem gondoltam volna hogy ez lesz.

Nem tudom hogy van-e rá esély hogy visszakapjam a 2013-ban létrehozott fiókomat... így egy jó darabig nem lesz egy se, és újat meg százas hogy nem hozok létre.

2021. ápr. 15. 21:20
 4/34 A kérdező kommentje:
Nagyon sok minden tartozott hozzá.
2021. ápr. 15. 21:21
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

"...mi lett volna ha valaki olyannál történik ez meg aki népszerű?"


Két nap múlva sűrű elnézéskérés közepette visszavonták volna. Üdvözöllek a cégbirodalmak világában, ahol a fogyasztó csak arra való, hogy pénzt csináljanak belőle.

2021. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a youtube komolyan szokta venni ezeket a dolgokat. Szerintem még várj egy kicsit, vagy ha a google fiókodat törték fel akkor írj a Google nek
2021. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szólva én már nem tudom hogy mi is van itt...

Valszeg a Google fiókomat, mivel YT-csatornát nem tudnak, mivel annak a hozzátartozó Google fiók az alapja, tehát annak a jelszavát szerezhették csak meg és törhették fel.

2021. ápr. 15. 21:27
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos #5 nek igaza van hány feliratkozód volt?
2021. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Írj még párszor a supportnak, másodlagos e-mailcím volt megadva?
2021. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Minden YT csatornához tartozik egy Google Fiók.

De már ott tartok hogy a Google fiókomhoz se férek hozzá, és ennek nem feltétlen van köze a hacker-es dologhoz, inkább csak behülyült a rendszer, bár ilyen csak úgy simán nem szokott előfordulni, tehát annál inkább kétlem...

Az érzés amikor jó jelszót írsz be, nem fogadja el, (gyanús egy kicsit ez az egész, esélyes hogy a feltörő változtatja folyamatosan meg, és azért nem enged be a helyes jelszóval), hiába volt kétfaktoros hitelesítés, a telefonomra kimegy a a kód, el is fogadja a rendszer, de a 2. kép tárul elém amit kitettem a leírásba, ott 3 fajta megoldási lehetőséget ír ki, az 1. a fő gmail-em, ami ugye a hozzáférhetetlen Google fiókomhoz tartozik, tehát ez besült, nem is értem hogy azt miért jelzi ki, hisz abba képtelen vagyok bemenni hogy elfogadhassam a megerősítő email-t.

A 2. az egyik Citromail e-mailem, amit valaha évekkel ezelőtt megadhattam másodlagosnak, utoljára akkor is jelentkeztem be oda, természetesen nem enged be, vagy 10 jelszó variánssal sem, de ha beengedne úgy se kaptam volna email-t.

A 3. meg valamilyen egyéb, persze ott meg valamilyen jelszót kellett beírnom, úgy emlékszem próbáltam, beírtam a helyes jelszót (ami ugyebár a rendszer szerint helytelen) és azt írta hogy 48 óra múlva ellenőrzik...


Kíváncsi vagyok hogy mi lesz belőle...

A hacker remélhetőleg nem csinál mindent ellenem, hogy ha esetlegesen megoldódna a probléma és visszakapnám, ne hogy újra átvegye az irányítást a Google fiókom felett.

2021. ápr. 15. 21:37
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!