Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes-e 2Gbps-os optikai...

Érdemes-e 2Gbps-os optikai internetre váltani?

Figyelt kérdés
Telekomnál cserélnek e routert? Csak mert a mostani netünk 1Gbps-os. Illetve hogy működik? Le 2, fel 2 vagy milyen eloszlásban van e. Illetve akkor cserélni is kell a gépben a hálózati kártyát, mert én úgy tudom, hogy a mostani az 1Gb-os, de ebben nem vagyok biztos.

2021. ápr. 18. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Munkára, játékra jelenleg fölösleges. Nem vennél észre kb. semmit.


Talán pár ms válaszidőt lehetne nyerni vele, de lehet még azt sem (nem vagyok képben annyira a releváns technológiákkal).

2021. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ekkora csomag, otthoni használatra inkább e-Pénisz növelés. Gyakorlati haszna kb. 0.


Ha kicsit belegondolsz egy átlag 4K -s film 1000 -es csomaggal is 5 perc alatt lejön. Ez egészen elképesztő, ha engem kérdezel. De ha van felesleges elszórni való pénzed, és brutál hardver a gépedbe (mert ehhez nem lesz elég egy Celeron processzor hagyományos merevlemezzel), akkor hajrá.

2021. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felesleges.
2021. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 2 GBps 2 külön portra értendő, 1 portból nem fogsz nagyobb sebességet mérni.
2021. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor van haszna ha legalább ketten torrenteztek rajta kábelen. De ez csak a letöltès, a feltöltès ugyanúgy 1000 megabit mint az 1gigabitesnèl. Nekünk is ilyen van, olcsóbban jött ki ès más kèszülèket is csak emellè hozhattunk ki. Mi hárman 7 eszközzel lógunk rajta egyszerre plusz 3 tv megy róla.


De hidd el nagyon jó, egy álom az előző szolgáltatóhoz kèpest. Egy szempillantás alatt betölt bármilyen oldal. Az előzőnèl ugyan ezeken a gèpeken 200 megás net mellett csak forgott ès forgott de alig akarta betölteni weboldalakat.


Aki viszont nem torrentezik, tölt rengeteget ès csak 1-2 szemèly használja egy időben annak tènyleg elèg az 1gigás vagy az 500 megás is.

2021. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!