Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnék szolgáltatót...

Hogy tudnék szolgáltatót váltani? DIGI-nél vagyunk

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokszor előfordul, hogy órákra elmegy az internet. Amég digitális oktatás volt, sokszor előfordult, hogy a gyerekeim nem tudtak belépni az órákra, mert nem volt internet.

Az a probléma, hogy ezen a településen, nincs más lehetőség, volt még az Invitel, az jó is volt, de megszűnt, ezért kellett átmenni a DIGI-hez.


Beszéltem ismerősökkel is akik szintén ezen a településen élnek, mindenki azt mondta, hogy az Invitel sokkal megbízhatóbb volt, tehát nem nálunk van a probléma.



2021. jún. 7. 13:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg egy telefonszolgáltató lenne, korlátlan mobilnetet tudnánk kérni, de az számítógéphez nem jó.
2021. jún. 7. 13:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Mobil internet + hordozható router (sim kártyával)

Például:

Telekom [link]

Telenor [link]

Vodafone [link]

2021. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig a Digi a legjobb. Arról nem tehetnek, hogy több ezer előfizető percre pontosan egyszerre rohamozza meg a hálózatot (digitális oktatás), az ugyanis nem arra lett tervezve, hogy mindenki egyszerre használja, hanem időben eltolva. Ne csodálkozzon senki, hogy összeomlik, ha nem rendeltetésszerűen van használva.
2021. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Mobilnetet meg tudod osztani a számítógépekkel, bekapcsolod az okostelefonon a megfelelő funkciót (sőt, még okostelefon sem kell, a 10+ éves Nokiákon is van tethering lehetőség), a mobilnet modemeket is kezelik a PC-k. Ha nagyon profi megoldás kell, akkor routerből is lehet olyat venni amibe csak bepattintod a szolgáltatótól kapott SIM kártyát és egyszerre működik az ethernet és a vezeték nélküli internet, megszakítás nélkül. E miatt ne ücsörögjetek otthon tétlenül internetre várva.
2021. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Invitel már nem létezik, felvásárolta a Digi, azért szűnt meg Nálatok. Csak ott maradt az Invitel ahol nekik nincsen kiépített hálózatuk, mert nem kompatibilis a 2 cég technológiája.

Amúgy ez érdekes, mert eddig pont fordítva halottam, hogy az Invitel egy nagy kókler banda és a DIGI a király.

Én több mint 2 hónapja rendeltem meg az Invitelt (Digi), itt fut a ház előtt a kábelük, azóta se jelentkeztek, lassan kifutnak az általuk megkötött 90 napból.


Éppen ezért nézegettem mobilnetes csomagokat, a Vodánál most lehet kötni 10 hónapra 8000 ezer ft-ért korlátlan mobilnetet, Telekomnál 15000 ezerbe jön ki 1 db korlátlan net 5G-n, 1 db korlátlan telefonnal. Ingyenes multiSIM funkciója van, azaz lesz 2 SIM kártyád amit 1-1-et be tudsz tenni egy telefonba és routerbe is.


Ahogyan előttem is írják, van 4G meg 5G-s routerek amik az UTP-s neten kívül SIM kártyát is kezelnek, tehát a mobilnetet is tudod osztani, nem kell más hozzá csak áram.


Én évek óta ilyet használok csak korlátozott, 150 Gb adatforgalmam van, de 4G-n HD minőségű filmeket tudok nézni vele.

Ezt akartam most kiváltani az Invitellel, de lehet ez nem jött be...

2021. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

És hamarosan (pár hónap múlva) elköszönhettek a Digitől... :(

Magyar kézbe kerülhet a DIGI, épül a nemzeti távközlési platform [link]

4iG: ősszel zárulhat le a Digi felvásárlása [link]

Ki az a 4iG?

Ismét közpénzes munkát húzott be a NER kedvenc IT-cége, a 4iG [link]

2021. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#3 persze, miért is tehetnének róla hogy több embernek adják el a szolgáltatásukat mint amennyit ki tudnak szolgálni, a felhasználó hibája amiért feltételezte hogy nem hazudnak az elérhetőséget illetően. Ha meg tömegbaleset van az autópályán, akkor a biztosító se fizessen, mert azért azt mégsem várhatod el, hogy ekkora összeget egyszerre kifizessenek - igaz, a pénzt azért el tudták rakni. Mindenkinek a saját felelőssége, ha nem húzol saját kezűleg netkábelt a földbe, meg építed ki a saját hálózatodat ne is csodálkozz ha nincs neted!
2021. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3- Ha nincs digitális oktatás, 6-8 óra körül legalább annyian használják, mint a digitális oktatás alatt.

Arról viszont tehetnek, hogy megvásárolták az Invitel egy részét, akkor már számítaniuk kellett volna arra, hogy más lehetőségek híján, oda fognak menni. Gondolom erre fel kellett volna készülniük.

2021. jún. 7. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs más szolgáltató, akkor max mobilnetet tudsz használni. Egyébként tényleg még a Digi a legjobb, a Telekom rosszabb, és a Vodafone a legrosszabb.
2021. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Akkor másik Szólgáltatóhoz kell menni?
2021. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!