Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha folyamatosan megy a számító...

Ha folyamatosan megy a számítógépem (napi 24 órán át), akkor egy idő után megszakad az internet-kapcsolat, és csak úgy lehet helyreállítani, ha újra indítom a gépet. Ez miért van?! Ha valami beállítási probléma, hol lehet módosítani?

Figyelt kérdés

A gépházban már minden energiatakarékos módot amit találtam kikapcsoltam, ill. teljesítmény-orientáltá állítottam be.

Esetleg az interneten vagy a bioszban kellene valamit átállítani?



#internet #internet beállítás #energia-takarékos mód #energiafelhasznállás #biosz beállítások
2021. jún. 17. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az internet nem elérhető, vagy belső hálózat sem?

Valószínűleg lejár a dhcp lease idő és a router kiosztja a gép ip címét másnak. Ritka de előforul, hogy a windows valamiért elfelejt újat kérni.

Ilyenkor megjavul, ha kihúzod-bedugod a kábelt.

2021. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itthoni saját gép, nem munkahelyi, nincs belső hálózat.

Mivel nem értek igazán az informatikához, ezért nem tudom, mi az a dhcp lease idő...

2021. jún. 17. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:

A parancssorba (start menübe írd be, hogy cmd, ha megtalálta, nyomj Entert)írd be az:

ipconfig /renew,

parancsot, majd entert és utána helyre kell álljon.

A routeredben állítsd be, hogy mindig ugyanazt az ip címet kapja a géped (dhcp reservation), utána nem lesz gond vele.

2021. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A routerest nem tudom hogy kell, de az előzőt megcsináltam. Majd reggel kiderül, hogy jó lett-e.

Minden esetre nagyon köszönöm a tippeket (az előző válaszolónak is)!

2021. jún. 17. 17:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ipconfig parancs csak akkor hat, amikor konkrétan a kapcsolat meg van szűnve, akkor újra működni fog. De ezt minden alkalommal meg kell csinálni.

A routeren végzendő beállítás mikéntje típusonként eltérő. Ha elárulod, milyen routered van pontosan, abban is tudnánk segíteni.

2021. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Model: TC7200.20

Ha ez az, ami kell...

2021. jún. 17. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a router nem tudja ezt a funkciót, de meg lehet oldani másképp.

Először is be kell lépni a router webes felületére, fent a Network fül, bal oldalt a LAN lap, és nézd meg lent a Lease pool start/end mezőkben lévő címeket.

Majd pedig állíts be egy ezen tartományon kívül eső címet a gépnek:

[link]

Az alhálózati maszknak ír be ugyanazt, ami a router felületén a Subnet mask, valószínűleg 255.255.255.0.

Az alapértelmezett átjáró a router ip címe legyen.

DNS kiszolgálónak szintén jó lesz a router címe.

2021. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A router felületétt alapból a 192.168.0.1 címen tudod elérni a böngészőből, a dhcp-nél pedig elvileg az első 9 cím lesz szabad.
2021. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, ehez nekem már segítség kellesz! :)

Majd áthívom az egyik haverom, aki jobban ért hozzá, és megmutatom neki a válaszod, hogy csinálja meg Ő.

Minden esetre nagyon köszönöm a segítő hozzászólást, mihamarabb megpróbálom megoldani! :)

2021. jún. 17. 21:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!