Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a nordvpn és mire jó?

Mi az a nordvpn és mire jó?

Figyelt kérdés

VPN-ről hallottam már korábban, de nem olvastam utánna, hogy működik stb, csak elképzelésem van, tehát virtuális magánhálózat ugye, hogy olyan oldalakat is meg tudjunk nézni neten, ami adott országban blokkolva van. Na de hogy jön ide a biztonság? mert láttam a nordvpn hirdetését, és ott ezt említik egyik fő indoknak a vétel mellett. Ha multis játékokkal játszok vpn-en, azzal nem fog nőni a ping? mert a vpn késleltetése beleékelődik a pingbe gondolom...

Meg hogyha ezt használom, akkor gyakorlatilag el tudok bújni a neten? mármint sem a szolgáltatóm, sem az internetbizottság vagy fbi vagy mittudomén nem bukkan a nyomomra???



2021. jún. 27. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:

"Meg hogyha ezt használom, akkor gyakorlatilag el tudok bújni a neten? mármint sem a szolgáltatóm, sem az internetbizottság vagy fbi vagy mittudomén nem bukkan a nyomomra???"


azért ez nem így működik, bár látom, hogy van valami onion-os cucc is ebben a nordvpn-ben, de sok minden más is[1] kitud adni olyan információt amivel azonosítható leszel (még akár te is), ha anominitás kell, akkor inkább egy bootolható tails, de annak lesznek kényelmetlen negatívumjai és nem golyóálló


[1] pl. böngészők, de akkár ha mondjuk elkezded használni a meglévő fiókjaidat, attól még hiába lesz más az IP-d, attól még megvan a régi eredeti IP címed is valószínűleg valamelyik logban, adatbázisban

2021. jún. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mire készülsz, de épp a minap láttam egy olyan bejátszást az egyik televíziós csatorna híradójában, amely pont arról szólt, hogy - mondjuk ki kerek perec egyszerűen, mit szépítgessük - bűnözők különböző szervezett bűnözés kategóriájába tartozó dolgokat így beszéltek meg, és rajtaütött rajtuk a TEK (az Interpollal meg még gondolom másokkal - CIA, FBI, stb.) összefogva.

A mai világban azért akármit tartósan nem lehet megcsinálni észrevétlenül.

2021. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ja nem hackelés lesz, csak nem akarom hogy nyomon kövessenek aztán meg ellopják adataimat
2021. jún. 28. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Arra tökéletesen jó és elég, hogy ha vásárolsz (vagy szerzel feketén, esetleg kapsz kint élő ismerőstől pl. HBO Max hozzáférést Amerikából, ami ide Magyarországra majd talán ősszel jön csak el valamikor), szóval ha veszel HBO Max-et, akkor azt tudod nézni itthon. Vagy veszel HBO Go-t, akkor azt tudod nézni Amerikában.

Ilyen durvább csalásokra viszont én nem használnám.

2021. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!