Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Steam-en vásárolva el kell...

A Steam-en vásárolva el kell fogadni az előfizetői szerződésüket Ennek pontos részleteiről (pl. mennyit kéne előfizetnem) miért nem találok sehol adatokat? Mit takar valójában ez az előfizetés? Van lehetőség előfizetés nélkül vásárolni ott?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló kérdés itt, de nem egészen értem ezt. Beleolvastam az előfizetői szerződésbe és egyértelműen egy nem megszakítható előfizetésről ír, amit gondolom automatikusan vonnának a számlámról vagy nem tudom.

Viszont sem előfizetési díjösszeget sem annak fizetési módját nem írják a steamen, és a gyakorin is azt írták régebben hogy nem kell rendszeresen fizetni

Kérlek segítsetek, mert így nem merek innen vásárolni semmit, pedig szeretnék (de csakis a konkrét terméket, és nem előfizetést)



2021. jún. 30. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2 ötletem van.

1)

Egy átlag júzer "előfizető" Steamen. Az accountot csak "bérbe" kapod a Valve-től, nem tulajdonod, bármikor visszavehetik. Ez a bérlés a subscription. Termékek megvásárlásánál nem meghatározott időre hozzáférést kapsz egy termékhez, amit szintén bármikor elvehetnek.

2)

Mivel már egy ideje árulnak ténylegesen előfizetéses termékeket pl.: [link] és valami jogi loopback miatt jobban jártak azzal ha "átnevezik" a szerződést.


tl;dr:

Nincsenek rejtett költségek. Ha egy árat látsz akkor annyi, ha ár/mo. akkor az havi (EA Access). ~15 éve használom, soha nem volt kártya hozzárendelve, csak akkor adtam meg adatot amikor vásároltam, majd rögtön töröltem a mentett fizetési módok közül.

2021. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11 ennél sokkal egyszerűbb a dolog, a subscription nem csak előfizetést, mint fizetős szolgáltatást jelent. Levelezési listára, youtube csatornára, miegyébre is "előfizetsz" - ahogy ezer másik dolognál is, itt is ugyanazt a szót használják több olyan dologra amire magyarul van egy konkrét kifejezés.

A tanulság, hogy ne google fordítóval fordíts szerződést, hanem valakivel aki beszéli a nyelvet.

2021. júl. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az előfizetés szót a tranzakciónál írta ki, és nem a fordításnál

A vásárlási folyamat során magyarul azt írta hogy "elfogadom az előfizetői szerződés feltételeit" vagy valami ehhez nagyon hasonlót

A fordítás csak ezek után, ennek hatására keletkezett, de abból semmi konkrét nem derült ki a számomra, ezért született meg ez a kérdés.

Mindenesetre hiszek nektek, és a hétvégén megveszem a játékot amire még nyári leárazás van. Ezek szerint ugyanis nem létezik sem buktató, sem lehúzás, amitől annyira féltem (lásd. netflix előfizetés ahol neked kell lemondanod különben lehúznak havidíjjal automatice)

2021. júl. 2. 17:13
 14/15 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 2. 17:14
 15/15 anonim ***** válasza:

Így van. Az viszont kizárólag a te felelősséged, ha nem mondasz le egy előfizetést. A Netflix azt csinálja, amire te engedélyt adsz, és lemondás hiányában te továbbra is igénybe veszed a szolgáltatást, amiért így fizetned is kell. Ebben semmi lehúzás nincs.


A Steam ráadásul olyan, hogy ha valamiért mégsem működne a játék, akkor a vásárlást követő 2 héten belül, 2 óra játékidő alatt visszatéríti a pénzed, ha jelzed nekik a problémát. Ez pont nem a lehúzós típusú hozzáállás.

2021. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!