Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Képátméretezés tömegesen link...

Képátméretezés tömegesen link alapján?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van hogy van 4500db kép, amihez csak link van meg, viszont át kéne méreteznem őket egyesével. Minden képhez egy-egy termék kapcsolódik, szóval nekem ezeket a linkeket kell társítanom a termékekkel, lehetőleg átméretezve. Puszta kézzel, egyesével nekiálltam pár napja, de ha így haladok az örökkévalóságig fog tartani.valakinek van rá valami tippje hogy ezt hogy lehetne megoldani?

2021. júl. 5. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
"Szóval nekem ezeket a linkeket kell társítanom a termékekkel, lehetőleg átméretezve." Tehát rendszerbe is integrálni kell az átméretezőt, vagy csak át kell méretezni?
2021. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából elég lenne az átméretezett kép linkjét excel táblázatba írni, de ugye egyesével az megint sok idő
2021. júl. 5. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan miről van szó? (ezt inkább programban kellene megírni)
2021. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tömeges letöltés kivitelezhető httrack-el ( [link] ), tömeges átméretezés bármilyen kötegelt munkavégzést támogató képnézegető/konvertáló programmal - mint például az Irfanview ( [link] ), az XnView ( [link] ) vagy a parancssoros imagemagick ( [link] ).


De erre tényleg valami szkriptet lenne ajánlatos írni - például Pythonban a letöltéshez ott urllib modul, átméretezéshez a pillow; de ha már weboldalról van szó: PHP-ból is megoldható a kép átméretezése a GD ( [link] ) vagy az imagemagick ( [link] ) segítségével.

2021. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Felesleges szerintem átméretezni. Miért tennél ilyet?

-hogy kisebb legyen és elvesszenek a mini képen a részletek?

-hogy nagyobb legyen de homályosabb? Mint a 4K TV-n a VHS felvétel..?

2021. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Format Factory-val egyszerűen megoldható. Ingyenes.
2021. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

import requests

import os

from urllib.parse import urlparse

from PIL import Image


with open("imgs.ini") as f:

content = f.readlines()

content = [x.strip() for x in content]


images = 0


for imgURL in content:

images += 1

nm = urlparse(imgURL)

name = os.path.basename(nm.path)

print("==================================================")

print(name + " letöltése...")

image = Image.open(requests.get(imgURL, stream=True).raw)

print(name + " átméretezése...")

new_image = image.resize((400, 400))

new_image.save('dli/_resized-'+name)


print("\n\n\nProgram lefutott, " + str(images) + " kép lett letöltve és átméretezve!")

2021. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem. Saját weboldal, ahonnan letöltöd, átméretezed és visszatöltöd a képet?


A linkek birtokában egyszerre le lehet őket tölteni letöltéskezelővel, pl. jDownloader2. Csoportos átméretezésre pedig pl. FastStone Image Viewer-t tudom ajánlani.

2021. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!