Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a Telekom által kínált wi-fi routerről?

Figyelt kérdés

Tervezzük megrendelni az 1000-res net csomagot tőlük, amihez jár a wi-fi modem is ugyebár.

Eddig UPC (mostanra Vodafone ugye) modemünk volt ami Connect Box néven futó fehér könyvszerű/ egység volt ugye ezzel megvagyok elégedve.

Viszont a Telekom routeréről semmi infót nem találtam a weboldalukon, meg neten se nagyon. Azt sem tudom hogy néz ki :D

Mik a tapasztalataitok?



2021. júl. 11. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A Sagemcom nagy F@st 5670 jó cucc. Nekem hibátlanul megy, wifi is gigabit körül van, ha közel vagy hozzá. Ha lakás másik végében, akkor csak 500Mbit.
2021. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a típust és az infókat! +1
2021. júl. 11. 23:29
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

A Sagemcom az egyik olyan gyártó, ami ipari hulladékot gyárt, de olcsón adja, így a szolgáltatók megveszik, összedobnak rá egy magyar nyelvű rendszert és kész...


Eredmény a Telekom esetén:

Instabil wifi (részben gyártói hiba, magasabb csomagvesztést és magasabb Ping -et jelent, mint egy utána kábelezett NAT -olást is végző alsó-kategóriás router esetén);

időnként megbolonduló konfig felület, amit el sem lehet érni semmilyen módon, így újra kell indítani az eszközt manuálisan (ez olyankor a legrosszabb, amikor a kapcsolat is behal közben, mert kernel szinten fagyott le a HGW);

IGMP csomagkezelési gondok (ez félig-meddig gyártói hiba, de a szoftver is ront rajta);

hiányos/részlegesen tiltott funkciók a konfig oldalon;

az esetleges (felénk gyakori) hálózati gondok esetén az eszköz megpróbál újracsatlakozni, ami újraindulással (is) jár, de nem minden esetben sikeres a boot -olás, ilyen esetben egyszerűen lefagyott állapotban marad, amíg manuálisan újra nem indítja az ember...


Mindez (eddig) 4 darab "elfogyasztott" (jelzett hibák után cserélt) Sagemcom HGW tapasztalatai alapján.


Gratulálok innen is Telekom -éknak...

2021. júl. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Uff, hát ez nem hangzik jól kolléga. Miért van az hogy a panaszok ellenére nem keresnek másik gyártót? Vagy mindenki ráharap mert relatíve olcsó az miatt hogy ingyen adják a cuccost és nem kell már költeni routerre?


Wifis gondok elvileg nem fognak érinteni,mert PC-hez vezetékkel akarok csatlakozni.


Budapest XIII.kerület az érintett terület egyébként, remélem hogy hálózati gondok itt nem lesznek. Bár nem tudom mennyire számít hogy ha az infrastruktúrájukhoz közelebb vagyunk, mint például egy vidéki településen.

2021. júl. 12. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Forgalomban van több gyártó eszköze is náluk (pl Cisco is van, ami azért nem rossz).


Nagyobb városokban az infrastruktúrával nincs sok gond, viszont vidéki kisvárosban lusták foglalkozni a karbantartással is (az alvállalkozók nem igazán szeretnek rendes munkát végezni). Az eszköz cserénél azt mondták, erre a technológiára ezen a területen ezt a típust szokták használni (pedig pár házzal arrébb (ugyanaz a kábel, nem csak azonos gerinc) van Cisco HGW is, amit szóvá is tettem, mire a szerelő csak széttárta a kezét)...


Az a baj, hogy itt még rajtuk kívül nincs olyan szolgáltató, aki kábelen szolgáltatna, így azt (is) megtehetnek, amit akarnak az ügyfelekkel, hisz nincs verseny...

Csak 15 kilométer és más a világ, ott egy nagyváros, több versenytárssal, olcsóbb szolgáltatásokkal (Telekom -ék kínálatában is)...

2021. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig a fektetett Sagemcom volt, jelenleg viszont új szerződés miatt (más névre kellett) egy állított van, aminek nem tudom a márkáját, valamikor május végén/június elején lett bekötve. Mindkettővel csak jó tapasztalatunk van, előbbi 400, utóbbi 5-600 Mbps WiFi-t sugároz abba a helyiségbe, ahol baj a készülék. Kábelen mindkettő 900+-os. Valószínűleg az utóbbit fogjátok kapni, teljesen jó!
2021. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A Sagemcom 5670-re pont nem igaz az a sok ökörség, amit hármas összehordott. Ezt még a legnagyobb, 130 ezer hozzászólásos Telekomról szóló fórumban is így gondolják, és ott azért értenek hozzá.
2021. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálam a Ciscot lecserélték Kaon CG3000-re a Telekom.Elégedett vagyok.
2021. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"A Sagemcom 5670-re pont nem igaz az a sok ökörség, amit hármas összehordott. ... 130 ezer hozzászólásos Telekomról..."


A Telekomról szóló fórum alatt gondolom a Telekom saját fórumát érted. Ha igen, akkor jó hogy ott nem mondanak rosszat a Telekom -osok (a cég szakemberei) a Sagemcom -ról, a fórumlakók pedig moderálva vannak még akkor is, ha kérdést írnak ki ilyen hibákkal (tapasztaltam)... De az egyik ex- Telekom szerelő a haverom és elmondta, mennyi gond volt a Sagemcom eszközökkel... Lehet, hogy az optikai kábelre készített 5670 -es már jobb, de itt még nincs optikai kábel... A tapasztalataim a 3686 -ra (v1 és v2) vonatkoznak. Lehet hogy ezt kihagytam, de attól még tény, hogy ezzel az eszközzel nagyon sok gond van... Lehet állítani nyugodtan, hogy összehordok ezt-azt, de aki ismeri a 3686 -ost, az tudja miről írok...

2021. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem jól gondolod. A Telekom saját fórumán csak úgy 100 ezerrel van kevesebb hozzászólás, mint amelyikről én írtam. Számolni tudol-e? Viszont ha nem tudod, hogy hol van a legnagyobb Telekomos (és más techt-témás) fórum, akkor nincs miről beszélgetnünk.
2021. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!