Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyi minden látszódik és...

Mennyi minden látszódik és mennyi minden lekövethető a munkahelyi számítógépről?

Figyelt kérdés

Adott a kérdés, hogy a munkahelyi laptop mennyire lekövethető illetve ez ellen mit lehetne tenni?

Nem kell nagy vagy gonosz dologra gondolni, szimplán esténként a rádió helyett kellemesebb lenne filmet nézni, de legfőképp hallgatni.

Este 8tóll reggelig 8ig heti 6napbol elég unalmas a rádiózgatás, illetve a zene engem személyszerint elálmosít, míg az emberi beszéd nem.


Chrome van a számítógépen, előzményeket mindig kitörlöm ne lássák a Youtube-ot, bár hallottam olyat hogy a Tűzfal segítségével vissza nézhető, ki merre járt..


Ebben szeretnék segítséget kérni, felvetettem ezt a főnökségnek, de ellenezték, mondhatni jogosan, másoknál elképzelhető hogy a munka kárára megy..


Válaszotokat előre is köszönöm!! :)



2021. júl. 31. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Inkább ne próbálkozz. Ki lett adva hogy a céges eszköz magáncélra nem használható, akkor ne használd. Főleg azután, hogy jelezted és külön megkaptad válaszként, hogy tilos. Ha ezután még szeget ütöttél valaki fejébe és tart egy véletlenszerű ellenőrzést és lebuksz, jogosan leszel "büntetve" érte.

Az, hogy munkaidő alatt nem dolgozol csak egy dolog, de ha összeszedsz valami vírust és az valami incidenst csinál amit a hatóságnak is be kell jelenteni, azért már repkednek a milliós bírságok, amit nyilván azzal fizetettnek ki, aki okozta. Itt most nyilván nem egy random Youtube videózásról van szó.

2021. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én kifejezetten CSAK YouTube-ot szeretném használni, semmiféle más oldalt eszembe ágában sincs megközelíteni, felszínesen érték a számítógépekhez, viszont ilyen mélyebb szinteken kuka vagyok ez az igazság.


Köszönöm a gyors és óvatosságra intő válaszod, de azért még várok! :)

Szép estét

2021. júl. 31. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a céges felügyeleti eszköztől függ.

DE! Ami alap, hogy a megnyitott programok, azokon és rendszeren eltöltött idő, azokkal megnyitott fájlok / oldalak, használati statisztikák.

DE! Ezen felül, akár távoli elérés rálátás is gyakori, azaz távolról megtudják nézni épp mi van előtted...

2021. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudsz tenni? nem a céges gépet használod magán célra.
2021. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vigyél laptopot
2021. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki más? :)
2021. aug. 6. 06:54
 7/10 anonim ***** válasza:
vigyél laptopot. Ilyen egyszerű
2021. aug. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a céges eszköz magáncélú használata tiltva van, ott tipikusan a magáneszköz sem vihető be és használható. Mivel akkor is a céges netet használja magáncélra, a céges hálózati eszközökön át megy olyan forgalom (+ kerül naplózásra), amiből ugyanúgy probléma lehet.
2021. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy mobilinternetet megosztja arra rácsatlakozik a laptoppal és probléma megoldva. Rosszul gondolom? Csak azért mert nálunk nem volt semmi sem letiltva a céges gépeken.
2021. aug. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk sincs letiltva semmi, annyi lett a szerződésbe írva, hogy papírt alapom nem szabadna használni.


Emellett nyilván mindenki használja, nálam régebb ott dolgozó is és soha nem volt baj, de jobb félni mint megijedni.


Igen, saját telefonok lévő mobilnetet osztom meg és úgy netezek, alapjáraton a WiFi elég terhelt, tehát esélyem se lenne.


Nem szeretnék emiatt laptopot venni, de köszönöm a választ, enis gondolkodtam rajta.

2021. aug. 7. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!