Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Paypal utalás név tényleg...

Paypal utalás név tényleg egyeznie kell?

Figyelt kérdés

Ismerősöm megkért, hogy esetleg nem-e töltenék fel a Paypal számlájára pénzt, mivel neki még nincs bankkártyája, szülei meg nem engedik míg nem tölti be a 18-at.


Ugye van hozzá egy számlaszám, névnek a Paypal Ltd..., Unicredit bank, és a közleménybe kell egy karaktersort betenni.


De ugye én küldeném a pénzt, ismerős Paypal fiókja meg az Ő nevén van. Az a baj neten hiába próbáltam kutakodni, van ahol azt írják, hogy a névnek egyeznie kell mindenképp ahonnan utalva van, van ahol azt írják, hogy minden további nélkül megérkezik más számláról is, és hogy ez csak USA-ban fontos, mert Eu-ban csak a közleménybe tett karaktersor azonosít és nem nézik milyen névről ment.


Valakinek van tapasztalata vele, vagy biztos információja, hogy működik-e így a dolog. Végső soron gondoltam arra is, hogy próbaképp először pár száz forintot utalok, és ha az megérkezik akkor a rendes összeg.



2021. aug. 3. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem teszel pénzt a saját Paypal-edre és küldöd át neki?
2021. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs sajátom.
2021. aug. 3. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor regisztrálsz.
2021. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerűbb ha csinálsz egy paypal fiókot, hozzáadod a kártyád és átküldesz az ő fiókjára.
2021. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan egyébként nem is lehet paypal fiókod 18 éves korod alatt, illetve ha be is töltöd a 18at, de a fiókot ez előtt hoztad létre kamu születési dátummal, akkor amikor a paypal ellenőzni az okmányaidat, akkor a fiókot zárolják, amennyiben ekkor még nem vagy 18, akkor a rajta lévő összeget addig zárolják amíg el nem éred a korhatárt.

Szóval nagyobb összeget utalni a barátod számlájára nem érné meg.

2021. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nos a kérdésre amennyire emlékszem annyi a vélasz, hogy a számla létrehozásakor egy utalással, vagy egy saját névre szóló kártyás tranzakcióval kell igazolni a személyazonosságot, valamint kellenek a személyi okmányaid is amit fel kell tölteni nekik másolatban.


A gond amugy a PayPal-al pont ott kezdődik, hogy az egy gyűjtőszámla. Ha kiztalsz róla, nem a te nevedben fog menni az utalás, hanem a PayPal nevében mivel a számlatulajdonos neve helyén utaláskor PAYPAL PTE LTD név fog szerepelni. A Fogadó fél tranzakció azonosító alapján fogja tudni azonosítani, hogy ki és miért küldte az utalást, viszont abból nem fog kiderülni, hogy kié volt a PayPal számla amelyről küldték.

Pont ez miatt van most nekem is egy valószínűleg elég hosszadalmas időt igénlő tranzakcióm, amikor is elküldtem X összeget a WISE elektronikus szolgáltatóhoz, akik meg is kapták a lóvét, viszont vissza is küldték, mert nem volt beazonosítható hogy a pénzt küldő és én egy és ugyanaz a személy vagyunk. A PayPal, meg épp lenyulni készül a zsét, hiszen az ő elégtelen adatközlésük eredményeként ugyan a PayPal megkapta a WISE-től az utalást, de nem hajlandó utánanézni, hogy a WISE-től kapott utalás tranzakcióazonosítója egyezik azzal a tranzakcióval, amit még nemírtak nekem jóvá.

Szóval óvatosan az ennek utalunk innen és onnan, mert ha PayPal ha nem tudja megállapítani és mindegy milyen okból, hogy kié a pénz, konkrétan benyeli, vagy visszaküldi annak akitől kapta. Esetemben az utóbbi lesz a valószínű, ha csak jobb belátásra nem bírom őket, hogy nem illik lopni azzal a kifogással... idézem:"Azért döntöttünk így, mert az ilyen típusú számlázási vita nem minősül számlázási vitának."


Mert ugyanis első körben ezzel utasítotál el a nekem beérkező, de az engem nem megfelelően azonosító tranzakció jóváírását.

2021. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az előző üzimben kicsit másról is írtam, aztán véletlenül lezártam. De folytatom.

Tehát a lényeg. Ha valaki nyit egy PayPal számlát. Minden képpen át kell menjen az okmányok azonosításán, majd az első tranzakciónak a számla létrehozója nevére szóló saját bankszámláról átutalással, vagy saját névre szóló, saját bankszámlához kötött bankkártyáról kell érkeznie, különben az illető nem fogja tudni létrehozni a gyűjtőszámlát, és kiutalni sem a PayPal számlájáról, hiszen kiutalni csak hitelesített bankszámlára lehet, amelyiknek a tulajdonosa ugyanaz, mint aki a gyűjtőszámlát létrehozta.

Ha ez az első lépcső megvan. akkor már mindegy honnan és ki utalja bankszámlaszámra a PayPal részére a neked szánt összeget, viszont csak akkor fogod megkapni, ha a közleményben szerepel a PayPal fiókod azonosítószáma.

2021. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!