Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez egy régi vagy újabb fajta...

Ez egy régi vagy újabb fajta átverős email?

Figyelt kérdés

"Értesítő Levél


Mármint azt a levelet, amelyet az otthoni címére küldtem, de nem hallottam felőled, és úgy döntöttem, hogy még egyszer e -mailt küldök neked. Örömmel jelentjük be, hogy a $850,000.00 dolláros díjhoz tartozó pénztári csekket az Arcus Alapítvány Jóléti Bizottsága hivatalosan jóváhagyta az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottságával együttműködésben.


Pénzeszközeit betéti bankkártyára töltötték fel, amellyel pénzét kivonhatja az országában és a világ bármelyik ATM -jéből. További információért és magyarázatokért forduljon banki betéti kártyájának kézbesítéséért felelős regionális tanácsadónkhoz. E-mail"


Gondolom hogy az , de más is kapott már ilyet régebben vagy ez egy új átverés próbálkozás?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. aug. 7. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptam ilyet de átverős email
2021. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az Arcus alapítvány nevében a legkorábbi scam amit találtam az 2016-os, gondolom csak tovább van fejlesztve.

[link]

2021. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamikor 10 éve kaptam egy hasonlót, de abban valami afrikai nő is szerepelt
2021. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha kapta is, valószínűleg a spamek között végezte.


Egyébként mit számít hogy régi vagy új phaszság?

2021. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus nigériai csalás alapú, idősebb mint az internet. Ez a típusú 'óriási mennyiségű pénzhez juthatsz, cserébe csak ezt-és-azt kell megcsinálnod, kis kezelési díjat fizetni kell érte' már közel 200 éves, csak a modern korhoz alkalmazkodva jóval gyorsabb és nagyobb mennyiségben előállítható és terjeszthető e-mailben küldve.
2021. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerintem kissé szégyen hogy nem akarják a csalókat letartóztatni valahogy , ha már több éve ezt csinálják.


Na , mindegy , csak az érdekelt hogy modern vagy újrahasznált régi scam , a válaszokat köszönöm szépen.

2021. aug. 7. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
#6 a lóphaszt érdekelt ez. Remênykedtél hogy hátha valós, de azt sem akartad hogy hülyének nézzenek.
2021. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7#


Nem tudom milyen álomvilágban élsz ha azt hiszed hogy itt mi emberek egyáltalán reménykedünk ilyenekben :D

2021. aug. 9. 00:12
 9/9 anonim válasza:

Én is kaptam egy ilyen levelet:


"Ezzel hivatalosan igazoljuk üzenete kézhezvételét. Igen, nálam van egy érvényes hivatalos dokumentum, amely megerősíti, hogy Ön egy €750,000.00 euró értékű bankkártya jogos kedvezményezettje. Az összes résztvevőt és kedvezményezettet az Európai Unió és a szociális ügyek igazgatóságai véletlenszerűen választották ki a számítógépes szavazórendszeren keresztül, amelyet 100 000 név, szakszervezet, államigazgatás és jogi szövetség online listája alapján kialakított adatbázison készítettek el.



Az Arcus Alapítvány Jóléti Bizottságának és az Európai Felügyeleti Hatóságok Fizetési Bizottságának iránymutatásai és eljárása alapján kérjük, adja meg az alábbi információkat az ATM-kártya kézbesítésének hivatalos ellenőrzéséhez. 750 000,00 eurós ATM-kártyáját a DHL futár 3 munkanapon belül kiszállítja a megadott címre.



A teljes neved:

Otthoni kapcsolattartási cím:

Mobilszámok:

Születési dátum:

Családi állapot:

Foglalkozásod:

Cégnév:



Nyomatékosan javasoljuk, hogy mindig gondosan védje kártyáját, nehogy ellopják, és ügyeljen arra is, hogy bizalmas kártya adatait és PIN-kódját senkinek ne adja ki. További információért szeretettel várjuk.



Tisztelettel,

Domasky Péter (Regionális Tanácsadó)"



Ebből még nem derül ki, hogy jutnának pénzhez, de tuti, hogy átverés!

2023. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!