Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A reakció-videóknak mi értelme...

A reakció-videóknak mi értelme van? Miért van belőlük ennyi?

Figyelt kérdés
Ha megnézek egy klipet, akkor a YT rögtön ajánl 5-6 reakció-videót róla. Rengeteg csatorna van, ahol csak ilyeneket csinálnak. Segítsetek megérteni, mi ebben a poén. Nem értem, miért jó/érdekes, ha azt nézem, ahogy egy noname idegen röhög, mosolyog vagy grimaszol egy dalon.

2021. aug. 13. 11:25
 1/4 anonim válasza:
83%

Olyan érzetet kelt valakiben mintha nem nézné egyedül. Aztmondanám, annak, aki magányos adhat valami társasági érzést ha így nez egy videót.

Ha nem ez az oka mert bizonyára megcafolnak, akkor nyitott fülekkel várom a választ, mert ez engem is érdekelne. Főleg mert ezen videók nagyja elnagyolt, nem először látják, és mégcsak nemis azt a reakciót mutatják a kamerába amit valójában csinálnának.

2021. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Ezek a magyar "reakció videók" szerintem is minősíthetetlenek, ez a foci meccsre meg zenére meg mittomén mire reagálok és így "ja, aha, ez tök fasza". De pl. én néztem hébe hóba külföldi reakció videókat főleg olyan réteg elvont abszurd szürreális videókra reakciót, hogy vajon más embereknél az mit vált ki.
2021. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

számomra nincs értelme, én nem is nagyon nézek/látok ilyet. eleve csak néhány számomra érdekesebb, szerintem értékesebb videóst követek, akik nem nagyon csinálnak ilyet. amikor igen, akkor meg érdekes dolgokat ismerek meg általuk - ilyenkor nem annyira a reakcióik szoktak érdekelni, hanem amit bemutatnak közben. sőt a reakcióik képesek kimondottan gázok lenni, pl. amikor csodálkoznak valamin, hogy "ezt meg hogyan?", amit én már régóta ismerek.


ettől még a jelenség működése érthető:

a műfaj több tényező találkozásáól nőtt ki. egyrészt a természetes emberi csodálat, hogy végre lehet látni a másikat a világ túlsó felén. nem csak írásban látod a kommentjeit, hanem személyesebb kapcsolatod van vele, látod az arcán, a gesztusain az őszinte (vagy annak hitt) reakcióit. "arcom, amikor..."


adott közös (szub)kulturális találkozási pontként egy videóklip, film, vagy egyéb dolog, amit mindenki ismer és arra a világ (vagy épp az ország) különböző pontjain reagálnak emberek, akikkel nem vagy egy szobában. ez egy különleges élmény az ember számára, aki enélkül csak azok reakcióit ismerné meg, akikkel egy szobában tartózkodik. (első alkalommal még különleges - aztán azért nem kéne már annak lennie).


viszont a híres YouTuberek remek érzékkel lovagolnak meg trendeket. ha valami népszerű nélkülük is, akkor ők rákapaszkodnak, hogy az által a dolog által ők is még népszerűbbek legyenek. részben reklámozza őket azoknak is, akik őket nem ismerik, de a másik dolgot, amire reagálnak igen. részben megerősítik saját elismertségüket a követőik szemében azzal, hogy foglalkoznak egy aktuális, sokakat érdeklő dologgal - jobb esetben még humorosan és szórakoztatva is. nem utolsó sorban, aki nélkülük nem ismerte volna a mások által közismert klipet, filmet, akármit, azok számára pedig a közös (szub)kulturális alap terjesztői funkcióját is ellátják. ezzel szorosabbra kovácsolják a követőikhez fűződő kapcsolatot, megerősítik a közös (szub)kulturális közeg összetartását és az egymás közti köteléket.


mivel őket eleve sokan követik is többen, sok ember kötődik hozzájuk, jobban érdekli őket az ő reakcióik - meg ők eléggé vágynak is a figyelemre hozzá, hogy ezekre a reakciókra tudatosan rá is játsszanak, hogy legyen is mit nézni rajta, emiatt az ő reakció videóikat pláne sokan nézik.

aztán mivel sokan látják, hogy az amúgy is híres YouTuberek nyomatják a reakció videókat, mert nekik pláne bejön, a követőik, vagy hasonló hírnévre vágyó kis YouTuberek is próbálkoznak vele, csak nekik megfelelő szereplési képesség és követő tábor hiányában érdekesre sem mindig sikerül, meg kíváncsiak se nagyon lesznek rájuk egy idő után az emberek és marad a szekunder szégyen érzet.

2021. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban többek közt erről is szó esik - szerintem elég jól látja a dolgokat:

[link]

2021. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!