Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ncore-n tilos a dupla account...

Ncore-n tilos a dupla account használata, azonban én évek óta vígan használok kettőt. Megüthetem a bokám egyszer, vagy csak riogatás az egész bannolás ezért...?

Figyelt kérdés

2021. szept. 4. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy ezt manuálisan bárki ellenőrizni. Vagy észleli a dupla accot figyelő rendszer és egyszer elkap, vagy nem. Ez bármikor bekövetkezhet a jövőben.

Viszont mire kell két fiók? Régen az aránytartós időkben talán még volt is értelme, mikor nem tudtál seedelni és korlátozták egy fiókodat, de itt se arány, se kizárólag aránytartási kötelezettség nincs.

2021. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyiket néha megbüntetik, mert megosztottam több emberrel. És van egy másik, amit olyanokkal osztottam meg, akik elérték az Elite rangot, így a jövőben azt kívánom már használni én is, csak addig pár hétig még futtatnám a korábbi torrenteim is. Ezért kérdeztem, hogy mennyire problémás. Régen nem volt gond, de lehet már ezt is szigorították.

A korlátozás alatt te a büntetéseket érted a hó elején, vagy mit?

2021. szept. 5. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a torrentezés első éveiben az aránytartó seedszabályok voltak a privát oldalakon érvényben. Ahhoz hogy le tudj tölteni, nem volt szabad például 0.3 és hasonló arányok alá esned, és akkor tudtál további dolgokat letölteni, ha előbb sikerült visszatöltened amit már beszereztél, hogy az arányod nőjön. Sokkal megfontoltabban kellett letöltened, mivel csak azon múlt hogy bent tudsz egy oldalon maradni és további dolgokat letölteni, ha volt kereslet az előző letöltött dolgokra. Ha nem sikerült, mert ész nélkül letöltöttél olyan dolgokat amit már nem tudtál visszatölteni és leesett az arányod, elérhetted azt hogy korlátozták a fiókodat vagy akár egyből tiltottak.


Viszont az évek során olyan szinten felborult ez a rendszer, hogy a seedszerveres emberek miatt nem tudtál visszatölteni és arányt tartani, hogy végül bevezették az aránymentességet vagy az időalapú seedkötelezettséget, és akkor sem korlátozták vagy tiltották le a profilodat, ha nem tudtál visszatölteni egy letöltött anyagot (a seedelési idő kiváltja az adatmennyiséget).

2021. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez elég hülyeség, mert ha épp olyan dolog érdekel, ami a kutyát se, akkor el vagyok kaszálva, amíg nincs még egy olyan, aki azt akarná?!
2021. szept. 5. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, de ez olyan kis oldalakon volt kockázat, ahol alacsony volt az aktivitás. Legfeljebb arra kellett figyelned, hogy 1-1 népszerűbb és állandó keresett dolgot is letölts, hogy mindig legyen mit seedelned.

Ez a rendszer nem is volt tartható sokáig, így vezették be idővel például a seedszorzókat, azaz többszörösen lett elszámolva a visszatöltött adat, hogy növeld az arányod. Egy másik módszer az "ingyenes" torrent volt, ami azt jelentette, hogy magát a letöltést nem számolta el a rendszer, csak a feltöltést, ez pedig tiszta aránynövelés volt.

Csak az tudta így kitiltani magát, aki friss regisztrálóként egyből elkezdett több tíz gigát letölteni, majd ennek kellett volna a 30-40%-át legalább visszatölteni, csak alig volt kinek.

Ja, és persze a korrupció már akkor is jelen volt, hogy ha fizeted a támogatást, akkor elengednek 1-2 dolgot, nem leszel kitiltva.

2021. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Jelenleg az elite fiókom 40k körüli rangom van, de ha most elkezdem én is azt használi a fostos kis 10mbites netemmel nem fogom ezt a helyezést lehúzni? - Az oldalon aligha találtam infót a helyezésekről, gondoltam fel/letöltött anyagmennyiségtől függ. Ezért gondolom, hogy nem ronthatok ezen sokat, ha én is használom még.

2021. szept. 5. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!