Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Protonmail tényleg a legbizton...

Protonmail tényleg a legbiztonságosabb mail szolgáltató?

Figyelt kérdés

Elég jókat írnak magukról, hogy ugye svájci cég, minden levelet titkosítva küldenek, illetve tárolnak stb.

Mondjuk nem is emiatt kerestem más szolgáltatót, csak valahogy meguntam, hogy papíron Google sem követ semmit, aztán valami csoda folytán mégis tudják telefonon is hogy milyen híreket lesek, miket néztem, aztán persze ahhoz kapcsolatos hirdetések jönnek.

Gondoltam legalább a mailjaimat ne nézegessék, ha az android miatt amúgy elkerülhetetlen, hogy valamennyire azért használjam.


Proton elsőre nagyon jónak is tűnt, de olyan meredek dolgokat is állítanak amik szerintem azért lehet valami trükk van a dologban, például, hogy még IP címet sem logolnak se semmit.

Most ez tényleg lehetséges? Ahogy néztem vannak fizetős csomagjaik is, de kíváncsi vagyok, hogy tényleg egy normális szolgáltató, vagy csak amolyan beetetős, aztán ugyanúgy adják tovább az adatokat, csak épp max nem amerikába hanem máshova?



2021. szept. 5. 16:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Titkosítva küldi. Azt meg hogy ? A vevő oldal nincs titkosítva így odaerve teljesen mindegy , mert titkosítás mentesen érkezik meg a levél.
2021. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Volt belőle botrány de elég biztonságos. Posteo vagy tutanota jobb, sosem volt velük kapcsolatban incidens.
2021. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Protonmail a tárolásában titkosított. SMTP-n küldeni meg kell, az meg szabványos.
2021. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

#1

Mi olyan atomfizika ebben, hogy nem lehet kilogikázni? Ilyenkor egy szabvány üzenetet kap a címzett, hogy levele érkezett, a linkre kattintva, jelszóval feloldvva tudja elolvasni. A levél tartalma nem érkezik meg a nem titkosított fiókba.

2021. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
4: jaaa tehát akkor nem igazi email. :) Az más. Az még sokat ér akkor.
2021. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
Ha leszűrőzöd hogy csak a "szolgáltató"-kat nézed akkor igen, de ha minden titkosított levelezést is figyelembe veszel (pgp gpg) akkor csak egy átlagos a többi közt.
2021. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerű földi halandóként ugyan úgy nincs eszközöd ellenőrizni hogy tényleg olyan bizalmasan bánnak-e az adataiddal ahogy állítják vagy sem. Innentől azt mnondanak amit akarnak.
2021. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nekem elég annyi, ha már a Google szintnél kicsit privátabban kezelik az adatokat.
2021. szept. 5. 17:45
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Bármely szolgáltatónál lehet titkosítottan privátan levelezni. Jobb is ha a szolgáltató nem foglalkozik ezzel. A gmail is tökéletes erre. :)
2021. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nekem inkább az a része fontosabb, hogy ne gyűjtögessenek minden apróságot, hogy mi érdekel mi nem, miegymás, Gmail esetében valahogy azt sem tartom már kizártnak, hogy a mailek tartalmát is nézi valami algoritmus.

Nyilván nem államtitkokat küldök, csak azért na.

2021. szept. 5. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!