Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek ez az érdeklődés...

Rics37 kérdése:

Szerintetek ez az érdeklődés Jófogáson valós vagy egy szélhámossal van dolgom?

Figyelt kérdés

A történet röviden: Édesapám megkért, hogy rakjak fel néhány dolgot a Jófogás-ra, az ő nevében. A hírdetések között volt egy csónak is, és erre kapott egy érdeklődést.


A furcsaságok a következők:

-SMS-ben keresték fel

-Angol nyelven (egy szó sincs angolul a hírdetésben)

-ennek ellenére "Polgar"-ként hivatkozik magára az üzenet végén

-A "Boat" szót csupa nagy betűvel írta

-arra kér, hogy e-mail-ben vegyem fel vele a kapcsolatot és ehhez megadott egy "hotmail"-es e-mail címet

-múlt év novemberében ugyanerről a telefonszámról kapott a facebook-tól két faktoros PIN-t fater. (Azóta új gazdát kapott a szám?)



2021. szept. 9. 04:50
 1/5 anonim válasza:
100%
Sima szélhámossal van dolgod, küld el nyugodtan az annyába.
2021. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Ne uzletelj vele
2021. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Én el se küldeném az anyjába, ugyanis, ha küldesz neki egy email-t, akkor egy létező cím kerül a birtokába, amit lehet spammelni, fel lehet használni adathalász célokra, stb. Egyszóval ne üzletelj vele és hagyd figyelmen kívül! Az sms-t szerintem egy bot küldte.
2021. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha felbeszed vele a kapcsolatot, valoszinuleg majd li kelni fog egy oldalt, ahol bankkartyaadatokat ker es be akarja meselni, hogy ezek szuksegesek neki ahhoz, hogy fizetni tudjon :))
2021. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint jogosan szólalt meg bennem a vész csengő.
2021. szept. 10. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!