Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Veszélyes a darkweb?

Veszélyes a darkweb?

Figyelt kérdés

Mármint ha csak felmegyek szétnézi az is veszélyes vagy csak elrantoritani próbálják az embert ezzel a dumával? Nem akarok rá függni meg semmi ilyesmi csak kíváncsi lennék tényleg mit lehet ott találni


Olvastam már olyan sztorikat hogy valaki csak felment nézelődni és már tudták a lakcimet meg minden sza.rt aztán leveleket küldtek neki meg hogy belépett egy oldalra ahonnan nem tudott vissza lépni és azon az oldalon épp egy embert kínoztak meg ilyenek


Egyszer kíváncsiságbol megnezném


2021. szept. 24. 12:40
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
86%

"csak felment nézelődni és már tudták a lakcimet"

Persze, pont ott, ahol még a rendőrségnek is nehéz kinyomozni, hogy ki vagy.


"ahonnan nem tudott vissza lépni"

Miért, elromlott a vissza gomb?! XD


Ha nem értesz hozzá és nem tudod, mit keress, semmit nem fogsz látni.

Ez azért nem egész úgy működik, hogy van egy dark web "google" és beírod, hogy "bérgyilkos bérlő oldalak", aztán kiadja a címét. :D

2021. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam már olyan sztorikat hogy valaki csak felment nézelődni és már tudták a lakcimet meg minden sza.rt aztán leveleket küldtek neki meg hogy belépett egy oldalra ahonnan nem tudott vissza lépni és azon az oldalon épp egy embert kínoztak meg ilyenek"


Ez inkább az ilyen mese kategória.

2021. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá Google-n a HiddenWiki-re, ott felsorolja a dark webes "sötétebb" oldalakat.


"Olvastam már olyan sztorikat hogy valaki csak felment nézelődni és már tudták a lakcimet meg minden sza.rt aztán leveleket küldtek neki meg hogy belépett egy oldalra ahonnan nem tudott vissza lépni és azon az oldalon épp egy embert kínoztak meg ilyenek"


Ez csak mese. A böngésző (Tor) amivel elérheted a dark webet elrejti az IP címedet VPN nélkül is, úgy hogy még a rendőrség is nehezen tudná meg, ahogy Pelenkásfiú írta. Emberkínzós oldalakra meg nem tudnál belépni csak úgy

2021. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen creepypasta rémtörténetek amikkel Youtube-on traktálják a gyerekeket, azok miatt akarnak ennyien - és főleg a gyerekek - "felnézni"/"szétnézni" a "darkweben", mintha az valami elit és kiváltságos felület lenne, látcső az alvilágba a kis ágyikód kényelméből, egy kis guilty pleasure (vagy akár kihívás, bátorságpróba), mintha a valóság nem lenne elég zord, és nem lennének tök publikus oldalak mindenféle gore tartalommal.


A valóság pedig:

1. nem fogsz semmit megtalálni, hiszen azt sem tudod mit és hol keress.

2. ha van is valami, általában paywall mögé rejtve amit bitcoinban kell kifizetni

3. ha van is valami és publikus, nem fogod tudni hogy az legit, vagy épp rendőrségi honeypot oldal amivel megpróbálnak beazonosítani. Bár a TOR arról híres, hogy anonim maradsz tőle a neten és nem fedhető fel a kiléted, azért már nem egy wikileaks dokumentumból kiderült a NSA szivárogtatásokból, hogy az amcsiknak vannak rendszerszintű exploitjaik erre. Te pedig nem szeretnél egy ilyen csapdába besétálni.

2021. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez lenne a tapasztalatod teljesen kezdőként a "hú de félelmetes" darkweben: Letöltöd a tor-t, telepíted, megnyitod bejön kezdő oldalnak a duckduckgo, illetve alap esetben az a kereső motor. Elkezdesz beírni dolgokat, rájösz, hogy ami találatot kiad, azt nagyrészt megtalálod az úgymond felszíni weben is. Ó, hát ez nem jó, nekem "darkos" dolgok kellenek! Na, gyerünk, darkwiki, onion links, stb. Na itt találsz linkeket, amik vagy teljesen unalmasak, vagy már nem működnek stb.

Esetleg találsz egyéb kereső motorokat és azon belül keresgélsz, de az is hiába való általában. Az a helyzet, hogy konkrét címeket kell tudni.

Nekem ennyi eddig a tapasztalatom a darkwebbel, egyszer-kétszer próbáltam, de nem mélyültem bele, semmi olyasmi nincs ott, ami érdekelne.

2021. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kicsit szét nézzem azért rajta... Hát vannak érdekes dolgok... De csak ilyen előfutárként lehet látni 1-2kepet ahhoz hogy megnezed regisztrálni kell de azt inkább kihagyom 😅
2021. szept. 24. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!