Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Zárolták az Instagram fiókom,...

Zárolták az Instagram fiókom, nem tudok belépni. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra ez az üzenet fogadott: "A fiókod átmenetileg zárolva van."


Azt írják, hogy e-mailben küldenek egy biztonsági kódot, amivel meg tudom erősíteni a személyazonosságomat. Na itt jön a következő bökkenő, hogy nagyon régi az insta fiókom és mikor regisztráltam még citromailt használtam. Nyilván időközben átálltam Gmail-re, a citromailt pedig nem használtam. Viszont ha citromailt nem használod 90 napig, akkor törlik a fiókod és nem is lehet újraregisztrálni azt a nevet. Na hát én évek óta nem léptem be és törölték is...


Az insta viszont nem ad semmi más opciót, úgy van vele, hogy cseszd meg csak ezt csinálhatod. Nem is értem...


Nekem fontos az Insta fiók, egyrészt nagyon régóta megvan, sok-sok régi képem van fent, 600+ embert követek rajta. Ha csinálok új instát, akkor ezeket nem fogom tudni, mivel priváton van alapból a régim, így nem tudom megnézni. Rettentő bosszantó és ideges vagyok, hogy mai világban egy ilyet nem lehet megoldani...


Esetleg tudtok valami alternatívát, vagy megoldást? Nagyon fontos lenne, nagyon sok idő, élmény és munka van benne. Szétszed az ideg...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 26. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

"Rettentő bosszantó és ideges vagyok, hogy mai világban egy ilyet nem lehet megoldani..."


Miért nem váltottál emailcímet? Két faktoros azonosítés? Be bekapcsoltad akkor a telefonszámodra kapott kóddal is be tudsz lépni. Ezt is elfelejtetted bekapcsolni? Ha igen akkor rettentően bosszantó felhasználói hibába csúsztál bele.

2021. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

A te hibád, hogy hülye vagy.

Nekem régen egy yahoo-s meg egy gmail-es e-mail címem se volt. Egyiknek se emlékszek a jelszavára, mert egyiket se én csináltam, mivel gyerek voltam. Mégis volt annyi eszem már fiatal tiniként, hogy az e-mail címeimet megváltoztassam a fontos oldalakon...

2021. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A te felelősséged a hozzáférések biztosítása. A rendszer megtesz lehetséges megoldást arra, hogy helyreállítsd a fiókot, de ha te nem gondoskodsz arról, hogy a regisztrált e-mail fiók létezzen, vagy be tudj rá lépni, az nem az Instagram hibája. Csak magadat okolhatod a helyzetért.
2021. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ki gondol ilyenre, hogy ennyire trágya a rendszer, hogy ennyit lehet csinálni. Megoldást kértem és nem okoskodásokat. Meg különben is mi ez, hogy zárolják?
2021. okt. 26. 20:13
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Na, úgy látom megint a tó a hülye, mert a kacsa nem tud úszni.. :D
2021. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Aha, trágya a rendszer. Ha email címet váltanék, minden helyen, ahol regisztráltam azzal a címmel, belépnék a felhasználói felületemre, és átírnám az új címre. Hogy ne csukjam ki magam. Te szartál erre. Az Insta meg viszonozza, és szarik a trehányságodra. Őt nem érdekli, hogy te egy mindenkinél okosabb felfuvalkodott hólyag vagy, aki még a felhasználói feltételeket sem olvassa el. Tanulj a hibáidból és legközelebb jobban figyelj...
2021. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hülye parasztok
2021. okt. 27. 01:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem 90 nap után töröl a Citromail, hanem 720 - azaz 2 év. De ha 90 nap lenne, akkor is a te dolgod belépni, mivel ez van benne a szerződésben amit elfogadtál a regisztrációkor:

"Felhasználó köteles a postafiókját rendszeresen látogatni. Az utolsó belépés utáni 60 nappal a SPAM és Promóció mappa már nem fogadnak levelet. Az utolsó belépést követő 110. nap után a postafiók egyáltalán nem fogad leveleket, de a felhasználó be tud lépni továbbra is. Az utolsó belépés után 240 nappal a a levelezése törlésre kerül, de a felhasználó be tud lépni továbbra is. Az utolsó belépést követő 720 nap elteltével a felhasználói adatokkal együtt a teljes postafiók is törlésre kerül, és a postafiókba a felhasználó a továbbiakban nem tud belépni, mert az nem létezik a továbbiakban. Ezen eseményig a felhasználó több értesítést kap, ha megadott alternatív e-mail címet, és a postafiókja felett rendelkezik."

[link]


#7: az önreflexió még nem megy, amíg mindenki más a hibás a helyzetért, csak pont te nem.


Beléptél 720 napon belül a fiókodba? Nem. Kinek a felelőssége? A tiéd. Ki okolható ennek elmulasztásáért? Te.

Adtál meg másodlagos e-mail fiókot, hogy figyelmeztessenek a belépésre? Nem. Kinek a felelőssége? A tiéd. Ki okolható ennek elmulasztásáért? Te.

Megjegyezted, felírtad magadnak a belépési adatokat, hogy a 270 napon belül be tudj lépni? Nem. Kinek a felelőssége? A tiéd. Ki okolható ennek elmulasztásáért? Te.

Ha elkezdtél használni egy másik fiókot, gondoskodtál arról, hogy a hozzáféréseidet erre frissítsd? Nem. Kinek a felelőssége? A tiéd. Ki okolható ennek elmulasztásáért? Te.


Ki a hibás akkor? Mert a kérdésből már kiderül, hogy a Citromail és nem te, az Instagram (meg a "trágya" rendszere, hogy nem enged belépni a fiókodba egy teljesen más adattal, mint amit te megadtál és hitelesítettél náluk) és nem te, sőt már a többi válaszoló is mind-mind, csak te nem. Én még felvenném a listára a gyakorikerdesek.hu oldalt is, ami abszolút hibás és okolható mindenért, hiszen nem jelentek meg rajta varázslatszerűen olyan válaszok, amivel egy biztonsági rendszer könnyen és praktikusan megkerülhető és kijátszható annak érdekében, hogy egy fiók felett a hozzáférés csak úgy átvehető legyen a hitelesítő adatok ismerete hiányában. Hiszen ez már csak úgy működik, hogy én bárki fiókjába belépek nulla információval is, és ami ezt nem teszi nekem lehetővé, az egy trágya rendszer.

2021. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha abban a "trágya a rendszer"-ben meg lehetne csináli azt amit te akarsz (szóval hogy be lehet lépni a fiókba a minimális hitelesítési információk nélkül), akkor akár én is be tudnák lépni a tiédbe. Ugye milyen jó lenne? :)


Ha nem tudod valami miatt igazolni, hogy tiéd a fiók, az csak és kizárólag a te hibád. Az Instagram rengeteg módot megadott az ilyen helyzetek elkerülésére. Te egyikkel se éltél.

2021. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
érvágás, majd fejlövés
2021. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!