Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress - Ebben az esetben...

Aliexpress - Ebben az esetben mennyi lehet a vám?

Figyelt kérdés

Rendszeres rendelő vagyok, de a mostani helyzet számomra követhetetlen.


Volt egy 4ezer ft-os csomagom szeptemberben, ami simán ideért, többletköltség nélkül. Októberben a 400 ft-os kulcstartóra már 1.000 Ft-ot kért a postás amikor kihozta... Mindkettő EU országból lett feladva, a nyomkövetés száma alapján.


A mostani rendelésem picit nagyobb tétel és nem szeretnék belefutni valami óriási többletköltségbe.


Termék ára: 30.86 $

Szállítás: ingyenes - china post registered air mail,de lehet választani aliexpress standard shippenget, 1.57 $-ért.


A termék ára tartalmazza az áfát.


Mire lehet számítani szerintetek? Köszönöm



2021. nov. 5. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vám 150 euró alatt nincs. Ha az áfát megfizetted, akkor ha kapsz értesítést online fizetési lehetőségről, az 400Ft. Ha nem kapsz vagy nem fizeted be, akkor átvételkor 800Ft
2021. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


De akkor a szeptemberi csomagnál miért nem kértek semmit? Ott sem értesítés, sem más nem volt. Pedig már szeptemberi történet, és július 1-től elvileg így van, hogy fizetni kellene. Nekem olyan hirtelen, mintha a hasukra ütnének ezeknél.

2021. nov. 5. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ExpressOne hozta? Náluk nem kell fizetni.
2021. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Postás hozta, nem is találkoztam még olyannal, hogy az ExpressOne.
2021. nov. 5. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben átcímkézik és EU-s nyomkövetéssel jön, át tud csúszni a csonag mert ez alapján azt hiszik hogy nem EU-n kívülről jön.
2021. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kínából fog jönni és a csomagkövetése is kínai azonosító lesz :( Kíváncsi leszek...
2021. nov. 8. 14:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Aki esetleg erre téved és hasznos lehet neki az infó: 1500 Ft-ot kellett a vám miatt még ráfizetni (előre, kártyával, utánvéttel 1800 lett volna) és a postás hozta ki.
2021. dec. 14. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem tudom hogy jött ki nekik. 31USD-re a 27% ÁFA 2700Ft, plusz a 400Ft vámkezelési díjjal 3100Ft körül kellene fizetni. Ha meg IOSS volt használva (és Alin minden az, így ez is), akkor online 399Ft-ot kellett volna fizetned. Ez az 1500 meg pont a kettő között van. De biztosan többet fizettél mint kellene, hisz Aliról jövő csomagra csak 400-at kellene (online)
2021. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, Én sem értettem a logikát. Mintha kb a hasukra ütnének, hogy na ezért mennyit kérjünk el most?!


IOSS volt használva, az e-mail értesítőben pedig az volt hogy vámkezelésen esett át, ehhez képest a vámkezelés 0 ft-os tételként volt feltüntetve :D

Az értesítő egyik részében még 1599 Ft volt , a lentebb már csak 1400 Ft, amit kártyával kellett fizetni (Azt hittem Én is, hogy az átvételnél kell majd azt az 1599 Ft-ot lehet)


Mindenesetre én örülök, hogy "megúsztam" "ennyivel", de ebből is látszik, hogy gyakorlatilag teljesen kiszámíthatatlan, hogy mennyit kell majd fizetni... Ahogy azt ők ott gondolják...

2021. dec. 15. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!