Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Országos szinten, melyik...

Országos szinten, melyik szolgáltatónál a legjobb a mobil (hang+adat) lefedettség?

Figyelt kérdés
A térképeket nézegetve nemigen látok különbséget. aki több szolgáltatót próbált, kérem ossza meg a tapasztalatait.

2021. nov. 24. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telekom. Nekik tényleg a semmi közepén is van térereje, ahol a Voda már rég csődöt mond. Nyilván kültéren, az árnyékolt épületekben, pincékben ők se tudnak csodát tenni. Sőt, ilyen helyekre a Voda jobb, mert ők árulnak minibázist, ami az ilyen helyek lefedésére lett kitalálva, nemrég pont kifogtam egyet egy borospincében, a másik három csütörtököt mondott, a Voda ment. Szóval mindegyiknek megvan az erőssége és a gyengéje, te tudod, hogy melyik fontosabb neked.
2021. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is Telekom.
2021. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a térképek szerint az a legjobb és csak én jártam rossz helyszíneken, de amíg az előző kommentben írt szolgáltatónál voltam, a mobilnettel és térerővel is sokat szenvedtem.

Miután másik szolgáltatóhoz mentem, az addig rendszeresen problémákat okozó helyzetek megszűntek, akár kis faluban, akár máshol.

2021. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 2 sim-em, egyik telekomos másik telenor. Telekomnak van a legnagyobb lefedettsége.
2021. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Összefoglalom:

*Telekom:

- Előnyök: Nagy kültéri lefedettség, mindenhol van 4G ahol 2G is. Gyors, stabil. Az újdonságok náluk jelennek meg először.

- Hátrányok: Drága, júliusban lekapcsolják a 3G-t.

*Telenor:

- Előnyök: Viszonylag jó lefedettség, a Telekoméval vetekszik főleg vidéken, mert több helyen közös bázisállomásokat használnak. Az ára barátibb a Telekoménál.

- Hátrányok: Nagy népsűrűségű területen (pl Budapest) néha instabil, akadozik, főleg mozgás közben. Júliusban lekapcsolják a 3G-t.

*Vodafone:

- Előnyök: Jó beltéri lefedettség, a minibázisoknak köszönhetően ott is, ahol másnak nincs. Baráti ár feltöltősöknek is. A 3G egyelőre marad.

- Hátrányok: Gyengébb kültéri lefedettség. Feltöltősöknek nem elérhető a 4G. A leglassabban vezetik be az új szolgáltatásokat.

*Digi:

- Előnyök: Iszonyat olcsó, kvázi ingyen van. Egyedül náluk működik normálisan a VoWiFi (elvileg a Telekomnál is van, de alig sikerült beröffenteni és akkor is a mobilt preferálta, ugyan azzal a készülékkel a Diginél tökéletesen működik). Külföldön is működik a VoWiFi (Telekommal ellentétben), így nem EU országból is roamingdíjak nélkül lehet telefonálni, ha van wifi hozzáférésed.

- Hátrányok: Csak lakott területen, autópályák és egyszámjegyű főutak mentén van lefedettség. Nagyobb fővárosi épületekben, mint az Allee, Etele Pláza, nincs térerő, de utóbbiban a wifi elég stabil, kiváltható a VoWiFi-vel. A kevés frekvencia miatt a net nem hasít, bár szinte mindenre elég, böngészni és YouTubeozni is tökéletesen lehet, a nagyobb letöltések érezhetően lassúak.

2021. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös. Bocsi, de voltak pontatlanságok.

Telekom:

Előnyök: Jó lefedettség, nagy sebesség-megosztható. Nem ingadozik-az esetek 99%-ban megy.

Hátrányok: Olcsóbb, de a sebesség is nagyobb. (Vodafone le van írva, hogy a "gigaerős" 5g hálózatin 10Mbps a max sebesség)

Telenor:

Előnyök: Olcsóbb, mint a Telekom, de néha furcsa ajánlatai vannak, térerő megfelelő

Hátrányok: Sokszor instabil a net.

Vodafone:

Előnyök: Olcsó és nagy a Narroband NoIT hálózata.

Hátrányok: Sok központi hiba, lassú ügyfélszolgálat, sokszor átvágások. A honlap oda is térerőt ad ahol elég rossz, ép hogy van, míg a Telekomnál csak oda ír térerőt, ahol tényleg maxon van.

Digi:

Előnyök: Olcsó , de még versenytárs szolgáltató lehet.

Hátrányok: Csak városokban, autópályákon van térerő.

2021. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!