Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Xbox Game Pass vásárlása nem...

Xbox Game Pass vásárlása nem támogatott országból?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy ukrajnában élek, ukrán bankkártyám van. Hivatalosan itt nem elérhető a game pass, magyar storeból pedig nem tudom megvásárolni, mert nem magyar, hanem ukrán bankkártyával akarok fizetni. Valahogy meglehet ezt kerülni?

2021. nov. 25. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit takar az ukrán bankkártya?

Visa? Mastercard? (fogalmam sincs mi érhető el ott) de feltételezem egy normál bankkártyát el kellene, hogy fogadjon, országtól függetlenül.


Viszont mivel nem érhető el, így a szolgáltatásod sem lesz elérhető, tehát hiába fizetnél elő.


Erre max egy elég szofisztikált megoldást tudnék javasolni: amennyiben sikerül olyan kártyát szerezned amit elfogad az oldal (Magyarországról), bérelnék itt egy VPS-t vagy valamilyen VPN szolgáltatást (bár utóbbi esetében olyan kell ami mondjuk ipsec-es, openvpn-el alacsonyabb sebességed lesz, mert prociból kell a routernek megoldani a titkosítást) szóval vennék egy komolyabb routert, mondjuk mikrotik-et, és beállítanám, hogy az XBOX VPN-en keresztül a magyar IP-t használja.

Amennyiben mindent jól állítasz be, (csak az az eszköz) lesz magyar IP-n és kb 100Mbit-es kapcsolatot el tudsz érni vele.


Így biztosan működhet. Bár ehhez mindenképp szükséges egy haladó szintű hálózati ismeret.

2021. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam -magamból indultam ki-, hogy nyilván ezzel a megoldással olyan játékokat tudsz játszani gond nélkül, amik csak a letöltéshez vagy a mentéshez igényelnek netkapcsolatot. Magyarán nem számít a ping (válaszidő). Egyéb esetben nem lesz valami jó élmény, mivel a pinged jelentősen meg fog emelkedni, mert egy másik ország gépén keresztül kell valamit elérned. Tehát ha most volt egy 9-10ms pinged, akkor ezek után lehet lesz egy 40-es vagy 60-as, ami mondjuk online fps játéknál már lehet hogy zavaró lesz.
2021. nov. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt takarja, hogy ukrán bank tulajdona a bankkártya, amit a microsoft is lát, ezért nem engedélyezi a vásárlást.

VPN-el egész biztosan működőképes, használtam már így más cloudgaminget, a sebességre se volt panaszom.

2021. nov. 25. 07:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Legalábbis Geforce NOW-nál csak addig van szükségem VPN-re, míg betöltéskor ellenőrzi az IP címemet, hogy olyan országban vagyok e, ahol elérhető a szolgáltatás, utánna kikapcsolhatom.
2021. nov. 25. 07:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem. Itt nem tudom menet közben szükséges-e (nem próbáltam ugye) ezért mondtam egy olyan verziót, ahol VPN-en keresztül tudod használni az XBOX-ot.

A bankkártyára viszont nem tudok jó megoldást, mert némileg meglepő számomra ez a fajta korlátozás, hiszen a szolgáltatás igénybevételének helye nem függ attól, hogy melyik bankkkal van szerződésem.

2021. nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért vannak a kártyás vásárlások korlátozva a Microsoft Storeban arra az országra ahol a kártyát kiadták, mert bár maga a bolt egyforma, az árak változnak. Amikor a mostani fajta Storet bevezették akkor mindenki átváltott a legolcsóbb országnak a boltjára és bevásárolt mindent töredékáron, aztán visszaváltott a sajátjára és használta. Úgyhogy ezzel korlátozták (valamennyire) ezt a fajta trükközést.


Egyébként a játékok nem nézik a Store régióját, maguk választják ki a legközelebbi szervereket a párosításhoz. Az, hogy Game Passon keresztül férsz hozzájuk, semmit sem változtat semmin.

2021. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!