Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megbízható ez az oldal?

Adamik Betti kérdése:

Megbízható ez az oldal?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az alábbi oldalról ( [link] rendeltem egy gyémántszemes kirakót egyedi fényképpel. Az egyedi tárgyaknál már sokszor találkoztam azzal, hogy érthető okokból nincs lehetőség utánvétes fizetésre, de eddig mindig meg is kaptam a rendelt terméket.

Ennél az oldalnál viszont felébredt bennem az átverés gyanúja, a következők miatt:

-A megrendelés leadásakor kaptam egy automatikus e-mailt, mely tartalmazta a befizetési kötelezettséget. Egy hete átutaltam az összeget, de számlát nem kaptam róla.

-Az elérhetőségeknél csupán egyetlen e-mailcím van megadva. Erre 2 napja írtam egy e-mailt a számla miatt, de választ nem kaptam. Úgy gondolom, hogy egy külföldi számlaszámra történő utalásnak egy hét alatt teljesülnie kell.

-A cég nevére rákerestem, egy londoni vállalkozás ezen kívül nem sok info van róluk.


Ha bárkinek van tapasztalata az oldallal, kérem ossza meg velem. A kioktató válaszokat pedig mellőzzük, hisz nem erre való az oldal.

Köszönöm szépen a segítséget!



2021. nov. 25. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletben tartom a kérésed, nem oktatlak ki. Én egy ilyen kinézetű, hiányos adatokkal rendelkező oldalról semmit nem rendelnék, főleg nem előre fizetéssel. Gyakorlatilag semmi információ nincs az oldalon az eladóról, nincs telefonszám, adószám, cég címe, valami név van ami vagy igaz vagy nem. Gyors kereséssel létező cégnek tűnik, de biztos hogy ez az oldal az övék? Gmail-es ügyfélszolgálat cím is ordítóan gyanús.
2021. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a weboldal nekem is gyanús.

Hiányos ÁSZF, hiányos elérhetőségek... még egy telephely sincs feltűntetve. Ha nem reagálnak, akkor nyugodtan tegyél rendőrségi feljelentést.


(Értem egyébként, hogy miért nem gyanakodtál az előreutalás miatt, bár őszintén szólva az egyedi termékekre sem lehet ez "kifogás" a részükről. Legyen online bankkártyás fizetés (megbízható szolgáltatón keresztül, tehát olyan ahol nekik adod meg a bankkártya adatokat) és akkor sokkal tisztább a dolog, mert akkor van egy konkrét cég, aki szerződésben áll a bankkal és ha jól tudom a szerződés megkötését követően X ideig a bank nem is fizeti ki nekik a vásárlásokat, pontosan az ilyen visszaélések elkerülése végett. Tehát javaslom, hogy a jövőben kizárólag bankkártyával fizess előre és csak megbízható szolgáltatón keresztül, az előre utalást pedig érdemes hanyagolni MINDEN ESETBEN. Ha mást nem fogadnak el, akkor kell másik céget keresni. Tényleg heti szinten olvasok ilyen sztorikat ezen az oldalon és borzasztó, hogy mennyien esnek csalás áldozatául. Nem kioktatás, csak jótanács.)

2021. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére eddig még nem történt velem hasonló sem. Kicsit kutakodtam még gyakorikérdéseken, találtam egy hasonló kérdést ezzel az oldallal kapcsolatban, ahol késéssel ugyan, de végül megkapta a kérdező a terméket, így bízom benne hogy én is meg fogom.

A jövőbeli vásárlásaimnál pedig megfogadom a tanácsaitokat!

2021. nov. 25. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A cég leinformálható, létezik:

[link]

viszont ha rákeresel az ügyvezető nevére, megtalálod, mint kis hazánkban 2017.08.29-én bejegyzett (és azóta is aktív - adatok forrása: [link] ) egyéni vállalkozót, akinek a békéltető testület azt ajánlja "hogy a Fogyasztó által visszaküldött termék átvételétől számított 14 napon belül fizesse vissza annak 10.990,-Ft vételárát a Fogyasztó részére", illetve szerepel a Budapesti Békéltető Testület nem együttműködő vállalkozások 2021. július 15-e és 2021. augusztus 15-e közötti jegyzékében is. Nem egy szívderítő dolog.

2021. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valóban nem hangzik túl szívderítően...

A rendelt termék összege 12 ezer Ft.

Mit érdemes ilyenkor tenni?

Úgy gondolom rendőrségre menni ekkora összeggel nincs értelme, illetve még nem bizonyosodott be az átverés (az ászf szerint a pénzvisszatérítés csak a 40.munkanap után jár). Mást esetleg lehet tenni?

Ha nincs rá esély, hogy visszakapjam a pénzt, hát így jártam, buta voltam ez volt a tanulópénz. Viszont ha bebizonyosodik, jó lenne jelezni valahol, hogy ez egy megbízhatatlan oldal, hogy más ne fusson bele..

2021. nov. 25. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom rendőrségre menni ekkora összeggel nincs értelme"

Nem is az összeggel van a baj, mert ha valószínűsíthetően több embert megkárosított, akkor az már üzletszerűen elkövetett csalás is lehet, amivel a rendőrség igenis foglalkozik. A gond ott van, hogy erre a rendőrség azt fogja mondani, hogy eddig itt nem történt bűncselekmény, mert ez egy elszámolási vita, amihez nekik semmi közük nincs. Akkor bűncselekmény, ha emberünk eleve azzal a szándékkal hirdet és veszi át a pénzt hogy ő azt megtartja, de nem ad érte semmit. Ha simán csak hülye, ő teljesíteni akar, de rosszul vezeti a céget, csődbe megy, az nem bűncselekmény. Nem nagyon tudsz semmit tenni, várnod kell, és reméljük a legjobbakat.

2021. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

keszitsdelasajatodat@gmail.com


sok szerencsét ha gmailes ügyfélszolgálat címük van :O

2021. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma Firefoxal 404 not found
2021. nov. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Legnagyobb megdöbbenésemre a rendelt csomagot a mai napon megkaptam!:)
2021. dec. 13. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!