Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan, hogy egy Instagram...

Van olyan, hogy egy Instagram fiókot mesterséges intelligencia készít el és tölt fel "tartalommal"?

Figyelt kérdés
Véletlenül rábukkantam egyre és nagyon bizarr. Csak ez jutott eszembe.

2022. jan. 8. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
könnyen elképzelhető.
2022. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Muti!
2022. jan. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont mesterséges intelligencia, hanem automatizált script ami bizonyos paraméterek alapján tud sokat legyártani belőlük. Ez nem AI, csak egy sima automatizálásra való szoftver. Rengeteg ilyen ún. bot-ot (Bot, mint robot, ami automatikusan megcsinál valamit helyetted, akár végtelenségig is) lehet találni a neten. Egyszerű a használatuk. Sajnos sokan élnek velük. Különféle dolgokra lehet használni. Pl. kamu profilok tömegeit létrehozni, hogy azokkal/azokat:

- Eladják úgy, mint követők. Ha pl. szükséged van 10 000 követőre, így gyorsan kaphatsz ennyit. Csak ki kell fizetned.

- Spam, kéretlen reklám terjesztése. Végtelen mennyiségű kéretlen szeméttel tudják elárasztani a netet. Egyet letiltanak, van még 9999 másik helyettük.

- Kicsaljanak személyes adatokat, kártyaadatokat másokból. Pl. ismertebb, vagy dekoratív p**ósnak kiadva magukat egy linkre továbbítanak az előfizetéshez, de valójában csak a kártyadataidat lopják el vele.

- Álhíreket terjesszenek velük. (Fake news, politikai célok stb.)

- Stb. Minden amire csak képzelni tudsz és még azon is túl.

2022. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A második, valóban AI által kreált Insta profil pedig az amikor konkrétan "tudósok" kísérleteznek velük. Vannak ún. virtuális sztárok, akik arcát, hangját és minden egyéb megnyilvánulását egy mesterséges intelligencia generálta. Ezekkel sokféle dolgot lehet kutatni. Az emberek reakcióját, vagy épp azt, hogy mikortól hihető az amit ír, csinál, mikortól nem tudjuk megkülönböztetni az AI-t a valódi emberektől.
2022. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as (és 4-es, feltételezem ugyanaz a személy) nagyon köszönöm a részletes választ, nagyon érdekes! Akkor én azt tudom elképzelni, hogy ez ilyen kamu követő lehetett, mert úgy akadtam rá, hogy a kommenteket olvastam és megnéztem a kommentelők profilját.


2-es, nem tudom linkelni, mert nem mentettem el a nevét, nagyon bizarr, fura volt.

2022. jan. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!