Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szolgáltatók minden esetben...

A szolgáltatók minden esetben számolnak fel bérletidíjat a routerért?

Figyelt kérdés

Most gondolkoztam el rajta, hogy kellene egy erősebb router, mert a szolgáltatóé elég gyenge jelerősséget ad. Ha vennék egy másikat akkor inkább visszaadnám a Digiset mintsem kettő routert tartanék a szekrényen.

Tudom számlán rajta van, de az most nincs kéznél és a szerződő sem én vagyok.

DIGINet 1000 (FTTH) 2019-el lett bekötve, optikán jön a tv és szintén optikát fogad a router is.



2022. márc. 15. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alap ONT eszközért nem kell bérleti díjat fizetni, mert az elengedhetetlen része a szolgáltatás működésének. Wi-Fi 6-os routert bérelhetsz tőlük 250 Ft/hó díjért, ami már plusz szolgáltatás, de vehetsz sajátot is boltban. Ebben az esetben az ONT-ot modem módba kell kapcsolni, akkor semmi más nem fog rajta menni, csak a telefon és az 1-es porton az Ethernet, amin keresztül már a router építi ki a PPPoE kapcsolatot, ezt be kell konfigurálni.
2022. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

A jelerősség az csak az egyik probléma, a másik, hogy nincs meg a kellő sávszélesség.

Sajnos csak 60Mbps lefele és 80Mbps felfele sebességet tudok elérni.

Így néz ki az itthoni hálózatom hardver oldalról:

FTTH az utcáról beérkezik

Luster FTTH reciever leválasztja a televízió jelét

tovább jön a ZXHN F660RV1-es routerig

a router GE (elvileg Gigabit Ethernet) portjára van kötve egy TL-SG1005D switch és innen a végfelhasználók felé már csak a fent jelzett sebességek érkeznek.

Wifi ugyan ez, az eredeti és egy Asus RT-N12D1 routerrel is 50 és környéke Mbps sebességek érhetőek el. A fogadó eszköz egy félmilkás gépben elhelyezett TP-Link Archer T2E AC600.

Kábelesen rádugtam a switch helyére a GE portra egy régebbi laptopot, ami csak 10/100Mbps, de ő is csak 80-90 körül tud fogadni.

Az asztali gépet ha nem a Pci Express Wifivel használom, hanem az alaplapi 2,5G porttal akkor is csak ennyit tud.

Kábelezés mindenhol CAT5E; a most vizsgált szakasz úgy 7 méteres, 1db fali porttal (tudom a kivezető szerencsésebb lenne, csak az nem néz ki olyan jól).

Nincs más itthon aki használna sávszélességet.

Létezik, hogy nincs is meg a Gigabit?

2022. márc. 15. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen hardver van az asztali gépedben,gigabites nethez a digi szerint minimum Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz,8GBram és SSD kell.

Még az 500-hoz is i5 proci kell.

Nekem pár hónapja kötötték be az üvegszálas netet de nekem is csak annyi jön mint neked mert a gépem a közelébe sincs a feltételeknek.

A proci 100%-ra pörög amint kezelni próbálja az adatmennyiséget de nem tudja feldolgozni.

2022. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hardverrel papíron nincs gond:

A legújabb i5-öm van, 7.5Mb L2cache(12400f)

DDR4 16GB 3600MHz RAM

M.2 SSD

Jóformán annyi netem van mint 10+ éve a Fiber Power 30-as csomaggal, csak eddig nem vettem észre, mert telefonon, táblagépen fel sem tűnik, illetve csak most néztem meg mennyivel is töltök le. :D

2022. márc. 15. 13:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Az probléma, hogy nincs Ipv6-os címem? Azt hittem a négyes már akkor elfogyott, mikor ezt a csomagot bekötötték.

[link]

2022. márc. 15. 13:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez pedig a most készített speedtest:

[link]

2022. márc. 15. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gagyi 2magos gépemmel most 3ms,118Mbps,49mbps.

A digis Huawei kütyüvel kábelen.Van ipv6címem is(bár nem tudom mi az és mire jó..)

Wifi-n,telón 4G-n 3ms,23,14Mbps

2022. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!