Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az a cookie beállítós kérdés,...

Az a cookie beállítós kérdés, amit minden weblap feldob, amikor először látogatod meg?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a cookie-beállításokra vonatkozik. Eddig bármelyik weblapra néztem fel,két lehetőség volt alul, az elfogadás, vagy a beállítások kezelése.

Viszont a napokban felnéztem a Blikk oldalára, ahol három lehetséges opció fogadott: a jól ismert kettőn túl a harmadik az Elutasítás (vagy valami ilyesmi) volt. Ezt más weblapoknál miért nem találom alul a gombok között? Hogyan lehet ezt más weblapoknál elérni, milyen beállításokat kell eszközölni? Ez azonos azzal, amikor mindent nemre állítok a beállítások kezelése gomb után?

Bocsi a béna fő kérdésért, nem tudtam, hogyan fogalmazhatnám meg jobban hogy ki is férjen.



2022. márc. 27. 17:12
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ezeket nem a böngésző beállítása dobja fel, hanem magának a weboldalnak az üzemelése ilyen. Már, hogy milyen módon jelenik meg, és abban ami egyáltalán van. Teljes egészében a weboldaltól függ mindenben. Érdekes amúgy ha átbogarászod, hogy vajon mik vannak benne - ami unalmasan hosszadalmas is :) - akkor látni fogod, hogy hány száz (!) számodra ismeretlen cégnek megy az adatod. Lapozgassad le az összes nyitható fület és látni fogsz cégeket... na azoknak megy az adat. Próbáld csak ki egyszer. Ehhez vagy törölni kell a böngészőben a cookie-kat, vagy addig ismeretlen oldalt kell felkeresni, de megéri - lesápadsz tőle... :)
2022. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem, tehát maga az a "Nem fogadom el" gomb a Blikknél törli az összes beállítást. De miért csak a Blikknél van ilyen, más weblapokon sosem találkoztam még vele.

Ezzel gyakorlatilag - csúnyán fogalmazva - a Blikk maga ellen dolgozik, hiszen ők azoktól a cégektől kapnak pénzt, akiknek a reklámja engedélyezve van itt, jól gondolom?

2022. márc. 27. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Más ilyen oldal is van - illetve olyan is, hogy "csak a szükséges".

Kérdés, hogy mennyire tisztességesek.

2022. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:

"Igen, ezt értem, tehát maga az a "Nem fogadom el" gomb a Blikknél törli az összes beállítást. De miért csak a Blikknél van ilyen, más weblapokon sosem találkoztam még vele."


Akkor vagy nem írtam elég szájbarágósan, vagy csak nem érted. Mindegy. Egy weblap nagyon sematikusan úgy épül fel, hogy minden tartalomnak van egy vizuális megjelenítése, mint ahogy minden gombnak is. Azon van szöveg is. A hátterében van programozás amitől reagál adott módon.


Tehát ez a cúki dolog nem valami központi dolog, a jogi szabályozása valóban jogilag szabályozott, de az más. A weboldalon minden kb úgy működik, mint egy link. Mint Word-ben is, pl van egy szöveged "Kezdőlap" felirattal és illesztesz hozzá egy linket. A link eltérhet a szövegedtől, nem kell azonos legyen, bármilyen szöveghez bármilyen link illeszthető. Na ez egy weboldal gombjainak sematikus működése.


Minden dolgot a weboldalon külön megcsinálnak, a kúki is is ilyen. A weboldalhoz tartozik és nem a böngészőhöz. De ha a böngészőben törlöd a már elfogadott cúkikat, akkor újra felkínálja a beállításait is. Mint amikor először jársz az oldalon. Így érthető?


Mégegyszer: :) Ha elfogadod a kúkikat, akkor a böngésző menti azt az elfogadás el magának. De törölheted a böngésződben. Ahol meg nincs olyan gomb, ott az már a weboldalon sincs meg és nem a böngésző csinálja azt a gombot, azért nem kínálja fel mindegyik az egyiket sem fogadom el lehetőséget. A kúkikat a weboldal kínálja fel és a böngésző csak elfogadhatja, vagy sem, és törölheted is belőle.


Igen maguk ellen dolgoznak vele a weboldalak, de ez jogilag gondolom így szabályos. Ezt most nem tudom, de vélhetően az. Ettől még a jogot a weboldalak nem teljesen követik szabályosan sok mindenben.

2022. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

"... tehát maga az a "Nem fogadom el" gomb a Blikknél törli az összes beállítást."


Nem. :) Ha már elfogadtad, azután tudod törölni a böngészőben amit elfogadtál. De ha el sem fogadod, akkor semmit se ment a kúkikból, tehát nincs is mit törölni.

2022. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a bő leírást, bár nem vagyok általános iskolás, vagy informaitikai analfabéta, tehát azt a részét elsőre is értettem :) De azért köszi még egyszer.


"Igen maguk ellen dolgoznak vele a weboldalak, de ez jogilag gondolom így szabályos."


Na éppen ez az ami fura nekem. Ha ez így szabályos, akkor miért nem minden weblap csinálja így? Az nem válasz most, hogy néhány weblap nem teljesen követi a szabályokat, mert 30 megnyitott weblap közül kizárólag a Blikknél találkoztam ezzel a gombbal, ezért is figyeltem fel rá (mármint a gombra). (#3, elhiszem, hogy vannak más weboldalak is, de azok között amiket én látogattam, egyiknél sem volt. Ebből azt szűröm le, hogy ez tényleg nem gyakori, sőt, inkább kirívó a Blikknél (és esetleges kevés más weblapnál), hogy van ilyen gomb).


Tehát visszatérve, ha így szabályos, akkor miért nem így csinálja a weboldalak többsége? Ha pedig úgy is szabályos, hogy csak két gomb van, elutasítás nincs, akkor meg felvetődik a kérdés, hogy a Blikk miért különcködik egy olyan dologgal, amitől neki csak rosszabb lesz?

2022. márc. 27. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:

A törvény csak arról szól, hogy ezt meg kell kérdezni.

A weblapok maguk döntik el, hogyan csinálják.


Nyilván az érdekük az, hogy fogadd el mind, ezért az csak egy gomb.

A többi választás meg a lehető legbonyolultabb, hogy ne akarj vele szenvedni, és inkább fogadd el mind.


Az pedig, hogy egyet se fogadj el, nem csak nem érdekük, de az okos programozó úgy írja meg a lapot, hogy így nem is működik. VISZONT azt tudják, hogy ezt az emberek utálják, ezért néhány helyen mégis működik az egyszerű tiltás.


Amúgy a jobb böngészőkben is be lehet állítani mindezt, csak akkor sajnos minden egyes belépésnél újból és újból kérdezni fog.

2022. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Annyira azért nem lesz neki rosszabb és a jogi részét azt most nem tudom annyira pontosan. Tény, hogy ritka jó kúki gomb, és is észrevettem már a ritkaságát.
2022. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 johny85 ***** válasza:
tudtok valami cookie tiltó progit ,elfogadom hogy lopják az adatomat.De minden alkalommal el kell fogadnom,elég idegesitő.
2022. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!