Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert ad a digi?...

Milyen routert ad a digi? Érdemes sajátot venni?

Figyelt kérdés
Azt mondták a diginél, hogy lehet routert bérelni tőlük havi kétszázvalamennyiért, de csak ha internet + TV szolgáltatást is veszek. Nekem egyelőre csak internet kell, viszont akkor kell külön routert vennem. De olyat is hallottam, hogy mindenképp érdemes saját routert venni, mert az nem valami jó, amit a digi ad. Tapasztalatok? Köszönöm előre is!

2022. ápr. 1. 22:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, a lakásban már van optikai kábel az előző tulajtól. diginet 1000-t szeretnék, 50 nm-es a lakás, kb 2 számítógép meg 2 telefon lenne használva. Nem tudom, ez segít-e.
2022. ápr. 1. 22:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de én sok eszközt használok.


Amit te irtál arra még a szolgáltatói is elég lehet.

2022. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alap digi Routeren van 2 darab csatlakozó egy 1000-es meg egy 100-as. Meg lassú Wifi, kis hatótávval. Ha 1 gépen kell a sebesség, a többi eszközön meg csak elnetezgetsz akkor arra elég az alap router.


Én beruháztam egy jobb Routerre, így Wifin is 20-30 Mbps helyett 200 Mbps sebességem van, ennyit tud a laptop.

2022. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi eszközre, ha nem akarsz állítgatni semmit, akkor a gyári is tökéletes. Személy szerint vennék egy olyat amire OpenWRT-t felteszek, gyári modemet meg bridge módba rakom.
2022. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes,pár hónapja fejlesztették a panelünket optikai kábelre,semmi bérleti díjat nem kértek és a op.kábelért stb-ért sem,pedig ~20 méter kábelt adtak.Át kellett szerelni a tv koaxot is,azt is ingyért.

Huawei optixstar HG8147X6 GPON routert hoztak.(keressen rá akit érdekel hogy szar-e)

4 db 1000-es csatlakozó van rajta+koax+telefon+USB csatlakozó.

2022. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es: nekem is ezt hozták, rá is kerestem, de jókat írnak róla a külföldi oldalakon, itthoni oldalon nem találtam róla semmit.
2023. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!