Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1 gigabites internet helyett...

1 gigabites internet helyett 100megabit?

Figyelt kérdés

Telekomos internetünk van 1 gigabites. Én ezt a mellette lévő szobából egy wifi jelerősítővel érem el (dlink dap 1620), aminek a gigabites portjából jön a cat5e kábel a routerembe (mercusys mr1800x) ami szintén gigabites, ami a gépemmel van összekötve A két szoba közt kb 1.5 méter van. Az internet sebessége mégis megragad 100 megabitnél. Mi lehet a gond?

Modem-->jelerősítő-->router-->számítógép = így érem el az internetet.

A kábelek mind cat5e típusúak.



2022. ápr. 17. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a hálókártyád nem gigabites?
2022. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki sajnálja a pénzt 2m cat5e kábelre, az wifin csak ezt kapja.. :)
2022. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Én ezt a mellette lévő szobából egy wifi jelerősítővel érem el (dlink dap 1620)"


?

2022. ápr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a jelerősítő lesz a ludas a dologban. Én megpróbálnám közvetlenül a modemhez kötni a routert és megnézném, hogy úgy milyen.
2022. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van tesztered vagy multimètered nèzd meg azt is hogy èrintkezik-e mind a 8 szál a kábelben. Èn ugyanis jártam már úgy hogy megszakadt az egyik, de krimpelès is ment már fèlre ès elszabadult a dugóban egy szál. Mindkèt esetben visszaesett 100 megabitre a kapcsolat sebessège.
2022. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!