Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Wifi ki van kapcsolva"?

"Wifi ki van kapcsolva"?

Figyelt kérdés
Anyukám laptopja nem látja a wifinket, még odarakva sem mellé. Minden más gépen jó. Hiába nyomogatom az FN+F12-t, nem érek el vele semmit. Lát sok másik wifit, de a miénket érdekes módon nem. Távolabbi wifiket jól lát, csak a miénket nem, holott a többi gépen kiváló a jelerősség.

2022. ápr. 18. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen notebook és milyen router szolgáltatja a Wifit? Milyen beállításokat használtok?
2022. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ilyen UPC-TP linkes megoldás, sajnos nem tudok ennél többet mondani. Nincs közvetlenül bedugva semmilyen modem, kábel az internethez semmilyen gépen. Win 10 gép,Samsung.
2022. ápr. 18. 08:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Jelszóval védett amúgy a hálózat, de a környéken a többi is ugyanilyen lehet többségében, és azokat látja a gép, de a miénket nem, holott ez van a legközelebb.
2022. ápr. 18. 08:57
 4/12 anonim ***** válasza:

" Win 10 gép,Samsung."


A Samsung már elég régóta nem gyárt notebookot. Én első körben arra gondolnék, hogy a többi gép újabb és rendelkezik olyan Wifi kártyával ami támogatja az AC avagy az 5 GHz-s technológiát. A routeretek pedig valószínűleg erre van csak beállítva. A Samsung szerintem 100%, hogy nem támogat AC szabványt és így nem is látja.


Persze lehet tévedek, de én ezt nézném meg elsőnek.

2022. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a bajom, hogy én erre tippelek de a Samsung notebookok is kb akkor futottak ki amikor megjelent az AC technológia így nem tudom, hogy lehet-e olyan notebook ami már támogatja ezt.



1. Nyiss egy parancssort.

2. Írd be, hogy ipconfig

3. Keresd meg ezt a sort: "Default Gateway . . . . . . . . . : számsor"

4. Írd be böngészőbe ezt a számsort a WWW részhez.

5. Lépj be. Admin/admin vagy ha azt nem fogadja el akkor ott van a Router alján.

6. Keresd meg a Wifi beállításokat. Wireless angolul. (Itt nézd meg amit mondtam)

2022. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy régi gép, de már régóta megvan és jól működött a net, ma reggel ez ilyen villámcsapás volt, hogy nem jó, és semmi nem változott nálunk. Most sajnos el kell mennem, de este megnézem neki újra.Köszönöm.
2022. ápr. 18. 09:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy régi. Valószínűleg N-only módba van téve (nem elképzelhetetlen, hogy ez az alapértelmezett beállítás), de a wifi ami benne van G-e vagy még rosszabb esetben B-s. Mixed módba téve a routert tud majd csatlakozni, de amíg fent van, visszaveszi a többi eszköz teljesítményét. Az is lehet, hogy a 12-13-as csatornán van a hálózat, a laptop pedig amerikai, ott csak 11-ig vannak a csatornák, a felette lévők számára nem is léteznek.
2022. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem rejtett a hálózat? Lehet meg kell adni az un. SSID-t majd a jelszót, tehát nem a listában lesz, hanem új hálózatot kell létrehozni
2022. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem 5 GHz-es a wifihálózatotok? Mert lehet, hogy anyukád gépe régebbi és ezért nem látja az 5 GHz-es hálózatokat, csak a 2,4 GHz-eseket.
2022. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Közben sikerült megcsinálni, köszönöm a válaszokat :)
2022. ápr. 19. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!