Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másnak is kéri most az instagr...

Másnak is kéri most az instagram a telefonszámát? Mit tegyek, ha az nincs?

Figyelt kérdés

A nyomorult f@+$#¥£ók ma gyakorlatilag kizártak úgy az instámból gépen és tableten is, hogy közben mindvégig be voltam jelentkezve. " Biztonsági okokból " van erre szükség, meg nyilván az én érdekemben. Ha lenne mobiltelefonszámom sem adnám meg nekik.

Ki x-elni nem engedi, más opciót (pl. e-mailes megerősítés) nem is lehet választani. Semmi közük a személyes adataimhoz, ez jogsértő magatartás.

Valaki járt így mostanában, van valami alternatív megoldás? Több barátommal instán tartom a kapcsolatot, tehát nem opció törölni...

(Facebooknak sem adtam meg nyilván, okkal. Ez meg ugyanaz.)



2022. ápr. 26. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit.
2022. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogsértő magatartás, elérhetik az adataidat. Ugyanígy neked nem jár alanyi jogon a hozzáférés, egy magáncég szolgáltatásából azt és úgy zárnak ki, akit csak akarnak. Ha nem tetszenek a használati feltételek, akkor ne használd az oldalt. Ha pedig használni akarod, akkor köteles vagy azt és úgy csinálni, amit kérnek.

Amíg ezen nem teszed túl magad érzelmileg, nem lesz fiókod.

2022. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a revolutnak meg kell adnod még az adószámod is.


ezek a nagyobb cégek kérhetnek tőled személyes adatokat

2022. ápr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja még egy extra kérés, aki akkora szolgalelkű birka mint a kettes válaszoló, az inkább ne is írjon semmit.
2022. ápr. 26. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy szolgáltatás, annak egy használati feltétele. Ezt vagy betartod, vagy nem leszel jogosult a használatra, ilyen egyszerű. Miért személyeskedsz? Attól, hogy nem tetszik a helyzet, nem tudsz ellene mit tenni.

Megadtam a számomat. Tudod mi történt? Semmi. Nem került nyilvánosságra, nem használták fel semmire, nem hívogatnak, nem küldenek reklámot SMS-ben (és miért is tenné ezt bárki, mikor pénzbe kerülne neki?).

Azzal is számolhatsz, hogy a személyid másolatát bekérik, mert megtehetik. Te pedig megtagadhatod ha úgy tetszik, de akkor nincs több Insta.

2022. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jól van, ne haragudj. Idegallapotban vagyok. Azért ez nem egy szimpla szolgáltatás, mert itt a termékek mi vagyunk, mint a reklámok célközönsége. Mindent tudnak rólunk amit ha szerencsénk van, "csak" a mi "érdekünkben" használnak fel arra, hogy nekünk "tetsző" reklámokat lássunk. (Ez is undorító szöveg, csupán azt burkolja, hogy potenciális vevőként adnak el minket a hirdetőnek.) Abba meg nem is akarok belemenni, hogy a gyakorlatban viszont már ott tartunk ezekkel a bizalmasan kezelt adatokkal, hogy a választás előtt külföldről érkezett nonszensz SMS-ek (pl. Sandor! Hozz valtozast! Szavazz fel!) érdekes módon a facebook adatbázisba feltöltött névjegyzékekből kinyert számokra mentek el. Ehhez én nem szeretnék asszisztálni.
2022. ápr. 26. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!