Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudnak a készülékeim...

Miért nem tudnak a készülékeim vezetékesen az hálózatra kapcsolódni, ha a modembe dugom őket? Ha a routerhez csatlakoztatom őket, akkor minden működik. (Lent)

Figyelt kérdés

Ha a laptopomat/ps4 pro-t a modembe dugom, akkor a laptop egyszerűen nem tud csatlakozni a hálózathoz, a ps4 pro pedig PPPoE adatokat kér (amiket aztán nem fogad el). Ha a modemhez csatlakoztatott routerhez csatlakoztatom vezetékesen bármelyik készüléket, akkor működik minden.

Miért van ez?


2022. ápr. 28. 10:23
 1/6 A kérdező kommentje:
*én abban a szobában vagyok, ahol a modem van, a laptop/ps van. Ki tudok vezetni egy kábelt a falon keresztül, csak kényelmesebb lenne, ha a modembe dughatnám a lan kábelt
2022. ápr. 28. 10:25
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem tudod a PPPoE adatokat.

Mert a PPPoE csak 1db eszközt kezel.

2022. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Mert a router végzi el az internet csatlakozást, neki van megadva a PPPoE account is és a DHCP szolgáltatás is ott fut, ami konfigurálja ami automatikusan konfigurálja helyi hálózat IP címeit.

Ha már a kapcsolat él, a nem kezdeményezhetsz ugyan azzal az account -al egy más PPPoE kapcsolatot a PS4 -el ugyan arról a modemről.


Mi a modem és mi a router típusa?

2022. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kikértem a szolgáltatótól 2x is, 2 egymást követő nap. Helyesen adtam meg, de azt írta, hogy a felhasználó/jelszó hibás. Használom wifin keresztül, az érdekel, hogy a modemmel miért nem tudom használni vezetékesen a laptopot/pst , a routerrel ellentétben
2022. ápr. 28. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4/ ismétlem: Mert a PPPoE kapcsolat csak 1db eszközt kezel. A routered már egyszer be van jelentkezve. Így a laptopodat már nem engedi be egy ideig. Talán rakd át a routert oda és megoldódik a gondod. Vagy így: [link]
2022. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Vagy ha a modem router is egyben (pl HGW, ONT) akkor meg lehet azt csinálni, hogy azt kell router módba állítani, vagyis annak a webes felületén megadni a PPPoE accountot, a router meg sima Access Point módba kell rakni.

Ezzel megúszhatod a kábelezést.

Ellenkező esetben a routertől vissza kell vezetni egy UTP kábelt a PS4 -ig.

2022. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!