Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi értelme ennek a YouTube-on?

Mi értelme ennek a YouTube-on?

Figyelt kérdés
Jönnek rajta a reklámok és mivel utálom ezeket, egyből elkapcsolom, de néhány másodpercig köteles vagyok nézni. Ennek a néhány másodperces kötelezőségnek mi az értelme? Nem látják a YouTube központban, hogy én egyetlen ilyen reklámot se nézek végig és azonnal elkapcsolok amikor ez már lehetséges? Teljesen pszichopátiásan működik az egész rendszerük (mesterséges intelligenciájuk), mert semmit sem tanul a korábbi tapasztalataiból és állandóan - eredménytelenül - ismétli a sikertelen önmagát. (Láthatóan csak annyi eredménye van, hogy jobban kopik az az egér, amit használok. Meg idegesít és rabolja az időmet.)

#reklám #YouTube #Mesterséges Intelligencia #pszichopátiás működés
2022. máj. 10. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha azonnal elkapcsolható lenne, akkor ha érdekelne a reklám sem tudnál róla. Így látsz belőle pár másodpercet, és eldöntheted hogy végig akarod-e nézni.


Egyébként 2022-ben nem kellene Youtube reklámokat nézned. PC-n uBlock Origin, telefonon Youtube Vanced-et kell használni (és még okostv-re is vannak megoldások). Én már nem is emlékszem mikor láttam utoljára Youtube-on reklámot, legalább 6 éve nem.

2022. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A reklámra szükség van, hogy legyen bevétel. De ez a tolakodó módszer már túlzás. A videók előtt egy 15-20 másodperces áttekerhetetlen reklámot, vagy kettőt ami ebbe az időbe belefér, még elviselek, de a videókat ne szakítsa meg, ráadásul egy 15 perces videót legalább 4x, ez már elfogadhatatlan, úgyhogy ment az adblock.
2022. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még semmi, máshol láttam már 30 mp-es kötelező reklámot is a videó előtt. A YouTube-ot pedig nem érdekli - érthetően - hogy te egyetlen reklámot sem nézel tovább a szükségesnél, a hirdető fizet, és jó esetben még nézel belőle valamennyit. Ez nem jótékonysági intézmény, és még rendesnek is mondható, bármilyen furcsa.
2022. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényege az, hogy az alatt a pár másodperc alatt is látsz belőle valamit. A termékek többségéről pedig így is tudomást szerzel, de ezt most nem fejteném ki, ennek a piszichológiája elég összetett.
2022. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit te hibának hiszel, az funkció. Nem fogja a rendszer érzékelni hogy te mindig kikapcsolod a reklámot, mert nem célja az oldalnak ezt kezelni. A hirdető kifizette, ezért be fogják neked rakni a reklámot akkor is, ha mindig átugrod. Ez nem rossz működés, nem kell a mesterséges intelligenciát gúnyolni hogy milyen hülye, mivel itt ilyenről szó sincs.
2022. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Shaddark ***** válasza:
87%

Az az értelme, hogy a marketing szakemberek többet keressenek.

A rossz helyen elhelyezett reklámok zavaróak és frusztrálóak, ezért az emberek a márkával / termékkel ilyenkor hozzá rendelnek egy negatív érzést. Ez azt fogja okozni, hogy ha két egyforma árú termék közül választhatnak, a semleges érzelmet felidézőt választják a rosszul reklámozott termék helyett.


- Hogy mégis akkor miért vannak? Mert a cég tulajdonosok és vezetők elhiszik a szakembereknek, hogy a negatív reklám is reklám. És hogy jó az. A szakembereknek viszont nem érdeke a saját keresetüket csökkenteni, ráadásul bonyolult lenne monitoringozni is, hogy egy reklám inkább vissza vetette a termék eladását vagy növelte. Így maradnak az egyszerű verziónál ami több pénzt hoz a konyhára.

Ráadásul a termék szakaszától is függ - egy ismeretlen termék / márka esetében valóban akár jó dolog is lehet a rosszul elhelyezett reklám, mert első körben a nevet kell megismertetni mindenáron. Egy ismert márka esetében már inkább hátrány.

2022. máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shaddark ***** válasza:
83%

De sok minden így működik a világban.

Pl a hacker "szakma" általi éves bevételek (és nem károk, az sokszorosa ennek az összegnek) megelőzik már három éve a kábítószer kereskedelem éves bevételét. Brutális pénzeke zek (tavalyelőtt csak a zsarolóvírusok 7202240000000 Ft.ot hoztak nekik kb.).

És a vilég nem változtat, itt is a bullshitekkel van a legnagyobb probléma. Az informatikához nem anyira, de a marketinghez jobban értők kitalálták, hogy support szolgáltatás keretében szolgálják ki a cégeket. Így egy-egy élelmesebb cégtulaj egy átlagos rendszergazda bérének a sokszorosát tudja kaszálni. Az eredményből látható, hogy semennyire nem működik jól a struktúra, de a vezetők akik nem értenek az informatikának jobban hisznek a mercedessel beguruló informatikai support cégvezetőnek mint a kockás inges rendszergazdáknak...

A módszer teljesen rossz hatásfokkal működik, de hiába a billiárdos világ szintű veszteségek, ahogy a marketing szakembereknek is elhiszik a vezetők a bullshiteket, úgy a support cégeknek is.

2022. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező. Ha fizettél a Youtube szolgáltatásaidért, akkor teljesen jogos a felháborodásod. De te ingyenesen használod, olyan szolgáltatást, amibe az üzemeltető befektetett. Az ingyenes használat is feltételhez kötött, amibe te is beleegyeztél egyszer, valamikor, valamilyen formában, csak legtröbben nem is tudnak róla, csak rákatt. a "Tovább" vagy a "Megértettem" vagy az "Elfogadom" gombra, mert másképp SEHOGY sem tudná használni. Tehát ha kapok valamit ingyen, megköszönöm, s ha nem tetszik, akkor egyszerűen nem használom. Ha több kell belőle, és ennek az a feltétele, hogy fizetni kell érte, akkor elgondolkozok, hogy kell-e nekem, és ezután fizetek, ha úgy döntök. DE NEM szidom a másikat, hogy miért adja pénzért a szolgáltatását, vagy miért kér bármit is érte cserébe, pédául, hogy megnézd az általa közvetített reklámokat.


A többiek elmondták a dolog másik aspektusát, a marketing szempontokat, ahhoz nem kell hozzáfűzzek semmit.


Megjegyzem, én sem fizetek elő semilyen online szolgáltatásért, kivéve a Dropbox -ot, azt megvettem, de a Youtube -ot én is adblockerrel nézem :) A filmeket sem veszem meg a bótban, ja, még Netflixes előfizetésem van, betársultam máshoz.


Azt viszont sok-sok évnyi szakmabeli tapasztalatomból megtanultam, hogy a világ nem körülöttem forog, nem ül egyetlen ember sem a "YouTube központban", vagy bárhol, hogy azt nézze, én mit nézek, s mit nem, s mikor hova kapcsolok. Badarság volna ilyent gondolni.


Kérlek téged, kedves kérdező, hogy miután lepontoztál (mert ez elkerülhetetlen itt), gondold át, amiket leírtam, mert nem sértésből, és nem unaloműzésként pötyögtem, hanem azért, hogy hátha a pár évtizedes tapasztalatom valakinek a hasznára, okulására válna.

2022. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Így akarnak rábírni, hogy fizess Youtube Premiumot. Ott elvileg nincs reklám, meg amit akarsz könnyen letölthetsz, stb. Nem mondom, hogy ne mrossz funkciók, de tudod ki fizessen érte.
2022. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
*Nem mondom, hogy rossz funkciók.
2022. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!