Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ez a Twitterrel?

Miért van ez a Twitterrel?

Figyelt kérdés
Eddig SOSEM volt Twitter fiókom, és most úgy kerültem oda, hogy egy másik oldalon egy beszélgetésben egy Twitter linket küldtek hogy azon van a videó. (Mobiltelefont használok hogy ne legyen félreértés.) Csak ahoz hogy azt megtudjam nézni regisztrációt kért, én meg elkezdtem megcsinálni. Arra a lehetőségre kattintottam hogy bejelentkezés Google fiókkal, de az nem működött, úgyhogy arra mentem hogy regisztráció telefonszámmal vagy emaillel. Utána az emailt választottam, de utána mégis telefonszámot kért, azt beírtam, utána azt írta ki hogy küldtek egy ellenőrző kódot a telefonszámra, és akkor jött az értesítés hogy bejövő hívás ismeretlen számról és az országnevet is kijelezte hogy Alabama. Gondoltam biztos csak ilyen scammerek, máskor is szokott lenni hoggy valami random országból hívnak. Ez üzeneteket megnéztem de nem jött ellenőrző kód, rámentem hogy újraküldés és megint jött az a hívás, aztán gondoltam hagyom az egész Twitter szarságot. Akkor szerintetek én rontottam el valamit vagy mi ez, mert én eddig nem használtam Twittert és nem tudom

2022. máj. 23. 16:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyi hogy azóta sikerült megnéznem amit akartam, csak a hívásos dolgot nem tudom
2022. máj. 23. 16:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül SMS-ben érkezik a kód, akár hívásban is lehet. Felveszed, és egy gépi hang be fogja diktálni a karaktereket, amit beírsz.

Ennek nincs veszélye sem kockázata, az pedig eléggé összefügg egymással, hogy rögtön a kód kérését követően érkezett a hívás is, majd miután azt megtagadtad, valamiért nem jött az az ellenőrző kód. A scammerek azért ennyire nem gyorsak és ügyesek, főleg hogy egy hivatalos szolgáltatásnak adtad csak meg a számodat.

2022. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!