Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Zsír új Sagemcom routerhez...

Zsír új Sagemcom routerhez van jó konnektoros jelerősítő?

Figyelt kérdés

Most lett bekötve, szerelő mondja hogy a wifi lefedi majd a házunkat. Hát a f*szt.

Két helyiséggel odébb lekapcsol vagy gyenge a jel. Lehet a vályog miatt is. Kellene egy jelerősítő, ami megdobná a wifit még jó pár méterrel csak nem tudom létezik-e olyan.



2022. aug. 12. 00:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy sétáljak be a telekom hoz, hogy csapjanak hozzá a havi díjhoz egy jelerősítőt.
2022. aug. 12. 00:37
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen létezik. Létezik konkrét jelerősítő is vagy még egy routert is vehetsz mellé és azt állítod be másodlagosként. Ezt megteheted Wifivel is és kábellel is összekötheted. Nekem egy ASUS RT-AC53 maradt meg szolgáltató váltás után és az van kábellel rákötve a szintén telekomon-os Sagecom ONT-re.
2022. aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én másodlagos routert vettem mellé (Archer C6), majd a sagemcom-on kikapcsoltam a wifit, hogy ne zavarják egymást.


A TP-Linket meg így állítottam be:


[link]

2022. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szuper. Akkor lan kábellel el kell hoznom egy új routert.
2022. aug. 12. 08:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szolgáltatót ne keverd bele. Fölösleges. Boltban megkapható minden. (kábel, router)

A jelerősítőt felejtsd el. A "jó" fogalmával ellentmondó eszköz. :)

2022. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És ha továbbviszem a routert egy másikhoz, akkor a wifi hálózat ugyanaz marad vagy nyit egy újat az új router?

Bocsi de nagyon régen foglalkoztam hálózatokkal.

2022. aug. 12. 14:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6/ te állítod be, úgy ahogy akarod (azonosra vagy különbözőre)

[link]

2022. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyit újat másik nèven ès jelszóval, de ezt akármire átírhatod.
2022. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor vennem kell egy wifis routert, lan kábelt és működni fog a dolog?
2022. aug. 13. 20:47
 10/15 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Igen. Nekem is így működik itthon, a ház másik végébe viszi át a kábel a netet. Annyi hogy ha a Sagemcom ip címe pl 192.168.1.1 ( nálam ez ) akkor a routerét amit mögé kötsz írd át 192.168.1.2-re és működni fog a dolog. A Sagemcom egyik LAN portjába bedugod a kábelt és az új router WAN portjába a másikat.
2022. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!